Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy törpenyuszkóm, bak,...

Piriiiiii kérdése:

Van egy törpenyuszkóm, bak, körülbelül 2 és fél,3 éves lehet. Nem valami szelíd, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Szóval már kb felnőtt volt, amikor megkaptam, nálam volt egy hosszabb ideig (egy év talán), aztán bizonyos okok miatt a barátnőmnél helyeztem el. Régebben nem volt túl barátságos, igazi nyúl módjára viselkedett, ha kiengedtem, alig tudtam összeszedni, ha bevittem a házba, csak elbújt.

Most visszahoztam egy hete, határozottan "kedvesebb", nem fél annyira, és könnyen meg tudtam fogni ma is. De még mindig vad szinte, mit tudok tenni? Tudom, tudom, simogassam sokat, legyen emberközelben, hogy megszokjon, de már igazán megszokhatta volna.


2013. ápr. 28. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:

nyilván nem foglalkozott vele senki

nem tudom, mit vársz, ha sz@rtál rá, és még le is passzoltad

nekem nagyon sok munkám volt az elején a nyuszim megszelídítésében

2013. ápr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem olyan nyilvánvaló, a barátnőm öccsének több nyula is van, volt velük foglalkozva, az én nyulammal is, és amikor nálam volt, én is elég sokat törődtem vele.

Azt meg kérlek ne minősítsd, hogy "lepasszoltam". Köszi.

2013. ápr. 28. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
De ha egyszer lepaszoltad....ilyennek minek állat????
2013. ápr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pedig igaza van, ne várd tőle hogy majd bújni fog hozzád mikor x idejig nem voltál vele és most megint veled van, szagról megismeri hogy te voltál az előző, a nyuszik nem szeretik a környezetváltozást, meg ha így állsz hozzá hogy már igazán megszokhatna téged akkor ink add örökbe olyannak akinek van türelme a nyuszikhoz, a barátnődék igen foglalkoztak vele mivel te magad mondod hogy kedvesebb lett meg nem fél annyira, én 2 hónapig "gyűrtem" a nyuszimat amíg oda mert hozzám jönni
2013. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz a kioktatást meg a segítséget is. Köszönöm.
2013. ápr. 28. 17:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Szivesen :) és egy kiss állat nem Playstation hogy kölcsön add :)
2013. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Majd meg fog szokni. Beszélj hozzá, simogasd, adj a kezedből neki való kaját.

Egy hét alatt igazán nem kellett volna megszoknia, főleg ezek után.

2013. ápr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Etesd kézből, adjál neki feladatokat, foglalkozz vele naponta 2x minimum 20 percet, hétvégén, meg egész nap.

A nyuszik nagyon okosak. Az enyém mindenkihez kedves, kivéve a volt gazdáját, aki nálam felejtette... :D

Ez több éve volt, de még mindig haragszik. Tessék kárpótolni. A jót se fogja elfelejteni.

Amúgy a kerti nyulak alapból vadabbak, mint akik egész nap a gazdi szobájában garázdálkodnak. Ha szelíd nyulat akarsz, vele kell töltened az idődet. Menjél ki hozzá tanulni, enni, netezni, vagy költöztesd be, amikor otthon vagy.

2013. ápr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!