Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet "ölhöz" szoktatni...

Oorgane kérdése:

Hogyan lehet "ölhöz" szoktatni egy nyuszit? Kaptam egy nyuszit, de már féléves múlt amikor megkaptam, kialakult már a kis egyénisége, és nem engedi, hogy megfogjuk, ölbe vegyük, vagy megfésüljük.

Figyelt kérdés
Nem babusgatni szeretném, de jó lenne ha kicsit jobban bízna bennünk, ha dokihoz vinnénk, vagy meg akarnánk fésülni, esetleg körmöt vágnánk neki. Sokat ülök mellette a földön, de nem igazán használ. Már 3 hónapja meg van és azóta nem alakult sokat.

2013. máj. 1. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyénisége, lehet hogy kialakult, de a kapcsolatotok formálható! Simán kapd el, és legyél kedves vele. És csak akkor engedd el, amikor már jól érzi magát a kezedben. Így az utolsó élmény mindig pozitív.

A körömvágás, fésülés nálunk is büntetés számba megy. :)

Legyen olyan is, amikor csak kényeztetés miatt kerül ölbe. Ha épp éhes, egy kis finomsággal is javíthatod a közérzetét a kezedben. A gyöngéd fültő masszázst is szeretik. De a kínzás után is mindig vád meg amíg megnyugszik a kezedben.

2013. máj. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Smolek Petra válasza:
Nem kell aggódod, az én nyulamnak is sok idő kellet ahhoz, hogy megbízzon bennem. Mondjuk nem nagyon szereti ha benyúlok a ketrecébe, mert fél, hogy kiveszem, vagy elviszem orvoshoz, de a lényeg az, hogy már több, mint 5 hónapja megvan és ha szabadon van, magától odajön hozzám és IGÉNYLI a simogatást és úgy alszik, hogy nekem dől.
2013. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kevés nyuszi szereti, ha felveszik..az enyémet kenyérre lehet kenni, imádja a simogatást, felugrik az ölembe, a lábam elé fekszik, hogy simogassam, de utálja, ha fölveszem, olyankor veszettül rúgkapál. Vannak ilyen nyuszik, el kell fogadni:)
2013. júl. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Smolek Petra válasza:
Mindegyik nyuszi utálja, ha kiveszik, az enyém is, de nem kell aggódnos, ha sokat foglalkozol vele megfog kedvelni.
2013. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim imádja ha felveszik,általában a hátára fektetem,vakarom a hasát,de ez csak akkor ajánlott,ha a nyuszid maximálisan megbízható.
2014. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!