Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van törpe patkány?

Van törpe patkány?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy patkányt, ha a hörcsögöm elpusztul, de ketrecet nem akarok venni.

Néztem a patkányok árát 800 ft-tól 10000-ig találtam mindent.

A hörcsögöm ketrece 25*40*20 centi.

Elegendő-e ez egy patkány számára?

Mert igazából ha a patkány behúzza a farkát, akkor szerintem elférne, vagy baj-e, ha kicsit maga alá csavarja a farkát, mint a macskám?

Esetleg nincs-e valami féle törpe patkány, mint a törpe hörcsög?



2013. máj. 3. 11:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hely még a hörcsögnek is igen kicsi, a patkány pedig egyenesen elpusztulna benne.
2013. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
Fehér, törpe patkány=fehér egér ;)
2013. máj. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Platypus ***** válasza:
88%
Ez pont 20 liter. Az állatvédelmi törvény szerint semmiféle gerinces állatot nem tarthatsz ekkora helyen. Pláne nem egy kifejezetten hely és mozgásigényes fajt, mint a patkány.
2013. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
Behúzná a farkát? Hát te is élj egy hordóban, csak tűrd magad alá a lábat. Kicsit sem lenne más helyzet.
2013. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Ha az állatvédelmi törvény nem engedi, hogy bármilyen állatot tartsunk ekkora helyen akkor miért árulják a boltokban?

Persze nem pontosak a számok csak nagyjából mértem le valamivel több.

2013. máj. 3. 12:46
 6/24 anonim ***** válasza:

Szállítóboxnak pont jó.

Itt utána nézhetsz a patkányok igényeinek:

[link]


Egyébként létezik törpe patkány, de annyira nem kicsi, hogy ekkora helyre be tudd gyömöszölni. Akkora hely kell nekik is, ahol még tudnak kergetőzni.

Építs át egy fölös szekrényt, vagy vegyél egy használt ketrecet. Annyi pénzből, amennyit a bolti miniketrecért elkértek, otthon palotát lehet építeni.

2013. máj. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Platypus ***** válasza:
A kis ketrecek árusítását nem tiltja a törvény. Azt sem, hogy ideiglenesen állatot rakj bele, például ha szállítod, vagy takarítod a rendes ketrecét. Csak éppen állandó lakhelynek nem alkalmas.
2013. máj. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Egyébként csak 1 patkányt tervezek venni, vagy fehér egeret, ami kb akkora mint a törpe hörcsögöm.

Egyébként szerintem egy törpe hörcsögnek ennyi hely elég, amikor 2-en voltak is elfértek, csak gyepálták egymást így visszavittem az egyiket :-)

2013. máj. 3. 18:38
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Patkányt egyedül nem is lehet tartani, főleg egy ilyen kis lyukban.

Az egér is szeret többen lenni, és nekik sem elég ez a hely.

2013. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Már miért ne lehetne egyedül tartani?

Hörcsögöt, tengerimalacot már tartottam egyedül semmi bajuk sem lett.

2013. máj. 3. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!