Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszimat ki szeretném...

Törpenyuszimat ki szeretném engedni a napra kicsit. Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
Elkerített részen lenne és figyelnék rá. Mi az amitől óvni kell a törpenyuszit kint?

2013. máj. 4. 15:34
 1/7 pajkii ***** válasza:

nekem volt törpenyulam évekig.. felneveltem mellé egy kakast és együtt voltak kint az udvaron. :D

lényeg, hogy mindenfélét ne egyen meg.. ha füvet eszik akkor nincs semmi baj :) de legyen neki árnyékos rész is mert annyira nem bírják a nagyon meleget.

2013. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És legyen beoltva a nyuszi, plusz vigyázni kell a kullancsokkal is.
2013. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2013. máj. 4. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem árt az sem, ha felül is van háló.

Veszélyesek lehetnek rá a ragadozómadarak, vagy akár egy macska is, persze attól függ mekkora a nyuszi.

Vizet is tegyél neki az elkerített részbe, és egy árnyékos rész az nagyon fontos!

Ha nincs fű alatta, akkor tegyél be neki, meg szénát is.

Ne olyan helyre tedd, ahol kutyák, macskák jártak és pisiltek, kakáltak, és figyelj arra, hogy mérgező növény ne legyen benn. Most a vérehulló fecskefű a gyakori.

2013. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 21 nyuszim van, minden nap kiviszem őket a kifutókba, így van tapasztalat, hogy mik okozhatnak gondot.

1. védőoltás 100% hogy kell

2. van az adavantagenek cseppje nyuszikra, bolha és kullancs ellen

3. ha hűvös szobában van, akkor könnyen hőgutát kap ha kiviszed 30fokba. Tehát csak 11 előtt és 15óra után vidd ki, akkor is hűvösbe.

4. simán átugranak 60-70cm magasságot is, így háló nem árt felülre

5. a homokon, füvön 5 perc alatt olyan lyukat ás, hogy simán kifér (tavaly nekünk 3,5m mély üreg volt a kertben :) )

6. egyszer egy sólyom ült a kerítésen, azt hittem szívrohamot kapok, pedig 5-6km innen az erdő/mező

7. víz és széna kint is kell mindig

8. kutya/macska ürüléke veszélyes, de maga az állat is :)


Remélem segítettem.

2013. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

+1 ja ezt elfelejtettem:

Mérgező növények, vigyázzunk nehogy egyen belőle: aloé, angyaltrombita, aranyeső, ecetfa, fagyöngy, fügefa, gyöngyvirág, jácint, kála, kankalin, krókusz, maszlag, mikulásvirág, muskátli, nárcisz, orgona, páfrányok, ricinus, szarkaláb, tiszafa, tuja.

2013. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2013. máj. 21. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!