Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az aranyhörcsögöm beteg. A...

Az aranyhörcsögöm beteg. A pofazacskói fel vannak puffadva, a szemei be vannak gyulladva. Sokat fogyott, enni alig tud, gyümölcsöt csak úgy, ha pépesítve adom neki! Járni is elég furcsán tud, van, hogy elesik. Mit tudok csinálni vele?

Figyelt kérdés
Mostanában kicsikét elhanyagoltam őt(őket, van testvére-neki semmi baja nincs), lehet ettől is? Meggyógyulhat? Milyen gyógykészítményt adhatok neki ilyenkor? Aloe vera? Kamilla teát már kapott, de nem hiszem, hogy ilyen mértékű problémánál fog segíteni! Régebben jártam állatorvoshoz, ott egyszer az orvostól kapott valamilyen gyulladáscsökkentőt, amit az emberek is használnak, de már elfelejtettem a nevét! Tudnátok segíteni? Esetleg valaki akinek van orvos/állatorvos ismerőse megkérdezné és leírná nekem? Nagyon fontos lenne! Sajnos állatorvoshoz nincs lehetőségem elvinni!

2013. máj. 9. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
A kutyáknak aktilt szoktak felírni antibiotikumnak, de egy kisebb testű kutyánál is a negyednek a felét kell odaadni. Nem hiszem hogy létezik otthon használatos antibiotikum a höriknek.Annyira keveset kellene adni belőle hogy azt ki se lehet mérni.Szerintem ha ekkora a baj akkor csak az állatorvos segíthet, és lehet antibiotikummal nem is lehet gyógyítani, mert mondjuk bélelzáródása van, vagy akármi.
2013. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jah, és az remélem alapvető hogy az egészségeset elkülöníted.Ne hagyd a terráriumban mert ha fertőzés akkor a forgács is átvehette, és meg fog betegedni a másik is. takarítsd ki a terráriumot, fetőtlenítsd, tegyél új forgácsot, és úgy rakd bele az egészségeset.A betegek pedig egy dobozba.
2013. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túlnőtt a foga, főleg a hátsó a veszélyes.

Az nyomhatja a szemideget, attól lehet vörös, meg azért nem tud enni sem.

De az is lehet, hogy beleragadt valami a pofazacskójába és nem tudja kiszedni. Én mindenképpen elvinném orvoshoz, vagy keresd ki egy orvos számát és hívd fel!

Az nem kerül semmibe, csak a hívást fizeted.

Vagy tedd fel a kérdést egy kimondottan hörcsögös fórumon, akár a facebookon is találsz olyat.

2013. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy eltömődött a pofazacskója, vagy kialakult ott egy tályog, vagy gyulladás.

Antibiotikumra, és gyulladáscsökkentőre is szüksége lehet, de ezeket nem fogod recept nélkül megkapni.

Illetve ha a pofazacskó van eltömődve, azt ki kell üríteni, amit Te szintén nem fogsz tudni elvégezni.

Sem az aloe vera, sem a kamilla tea nem fog hatni erre a problémára.

Állatorvos nélkül így valószínűleg el fog pusztulni. De ezeknek a kisállatoknak a kezelése nem szokott több tízezrekbe kerülni, általában pár ezer forint, mivel nagyon pici a gyógyszerigényük is.

2013. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

kingusbingus86 Köszönöm a válaszod!

Régebben írtak fel neki anitbiotikumot, amit itthon kellett neki adagolnom egy kis fecskendőből, de tudom, hogy azt csak úgy lehet "kapni", ha látta orvos. :/

Igen, a testvérét már elkülönítettem tőle, a beteg höri nagyon bújt volna hozzá, pedig. Sajnáltam is, hogy egyedül kell lennie! A beteg höri több, mint 2 éves, lassan 3 lesz! Eddig volt már több, mint 14 hörcsögöm, 10 maradt hosszú távon nálam, ők is mind hosszú életűek voltak, és (sajnos) a legtöbbjük ugyanígy, vagy hasonlóan hunyt el. Most próbálkozok aloe verával, jótékony hatású, főleg gyulladásra.

2013. máj. 9. 14:50
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, úgy tűnik ebből állatorvos lesz! Látom rajta, hogy ez még nem a végstádium, még meggyógyulhat! Ne értsétek félre, bármit megadnék érte, hogy egészséges legyen, csak sajnos anyukám egyedül nevel engem és a bátyámat , egy fizetésből élünk, és hát a legutolsó "hörcsögös művem" után 1200 ft-ot fizettünk a helyszínen és még vinni kellett szuriztatni 1 hétig ami után 3470 Ft-ot kellett még pluszba! De megérte, mert meggyógyult! Most is ezt fogom tenni! Majdcsak kigazdálkodjuk! :) Nagyon sokat jelent nekem, és nagyon ember barát, mindig, ha kitettem egy kicsit futkározni a szobába mászott fel a lábamra, vagy, ha menni akartam/tunk ki az ajtón ott körözött, mert tudta/tudja, hogy ott lehet kiszökni! :) Köszönöm a válaszotokat, és a segítséget! Mindenképpen megírom, hogy mit mond az állatdoki! :)
2013. máj. 9. 14:58
 7/10 A kérdező kommentje:
Elaltatták.. :(( Daganat volt a pofazacskójában, ami akkora volt, hogy a nyakrészét is elérte. Állítólag már nyelni sem volt képes.. A doki mondta, hogy semmi értelme már a műtétnek ilyenkor.. :/
2013. máj. 9. 20:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom :(
2013. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. máj. 9. 22:29
 10/10 anonim válasza:
Mit szólt a testvére?
2016. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!