Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vemhes a nyulam?

Vemhes a nyulam?

Figyelt kérdés

Húsvétra kapott a család egy oroszlán törpenyulat. Akitől kaptuk egy héttel húsvét szombat előtt hozta el a tenyésztőtől, ahol azt mondták, hogy bak.

Itthon is megbizonyosodtunk az új házi kedvenc neméről.

Azonban a napokban olyan "tüneteket" tapasztaltunk, amelyek igazak vagy nagyon hasonlóak egy vemhes nyuléhoz.

A fészkébe kitépte a szőrét, több vizet ivott a szokásosnál. A hasát nem láttam nagyobbnak.

1-2 nappal ezelőtt kitakarítottunk nála és azóta az új fészkébe már nem tett szőrt, de még mindig sokat iszik és eszik.

Lehetséges-e, hogy csak a téli bundáját váltja le, a meleg idő miatt iszik sokat (kint a szabadban van a ketrece) és ha még is nőstény lenne, csak a párzási idő miatt viselkedik így?



2013. máj. 9. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vemhes, csak a hormonjai dolgoznak! Adj e neki fűzfa v. mogyoró bokor ágat hagy foglalja el magát. Az enyém is szokta magát legalább félévente egyszer tépkedni, horror, ahogy kinéz utána, volt, hogy 5 Ft-os nagyságú helyen nem volt szőre. (Mondjuk az én nyulam tuti nőstény, 5-ből 4 állatorvos erre tippelt :-) )
2013. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is az idő és a vedlés tehet róla. Merem remélni, hogy... egy állat nemét nem lehet elnézni. Elég furcsa lenne, különösen egy tenyésztőtől.
2013. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok... nálunk az állatorvos mindig mikor vittük oltatni más volt, mert ilyen tanoncok vannak a fődoki mellett és mondom 5-ből 4-szer lánynak titulálták, 1-szer fiúnak. Akitől kaptuk az is meglátogatta, majd szörnyülködött, hogy nőhetett ekkorára a kis házinyuszink (6 kg) de Ő is lányt mondott :-)
2013. máj. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha normális tenyésztőtől hoztátok, akkor nem lehet terhes. Maximum félrediagnosztizálták a nemét, és nőstény. Akkor meg lehet, hogy álvemhes. Én megnézetném egy dokival.
2013. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!