Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Iszik a tengerimalac?

Iszik a tengerimalac?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban tartottam tengerimalacokat, az utolsó kb 20 éve halt meg, végelgyengülésben, öregen. Akkor nem adtam nekik vizet, csak zöldséget-gyümölcsöt, még arra is figyeltem, hogy a fű, pitypang, tyúkhúr, saláta, alma ne legyen vizes, mert attól felfújódhatnak és elpusztulnak.

A héten hozzám kerül egy megunt fiatal kismalac. Kicsi terráriumban öröklöm, ami emlékeim szerint nem a legjobb és méretileg sem elég neki. Anno én 1m x 1m-es faládában tartottam az enyémeket, de az már nincs meg. Amikor elmentem ketrecet venni, az eladó azt mondta, önitató is kell bele.

Na, most akkor hogy van ez? Ihat vagy nem a malacka?

A másik, ez a kismalac egyke volt. Boldog lesz továbbra is egyedül, vagy inkább vegyek mellé játszótársat?

Köszi előre is!



2013. máj. 12. 16:31
 1/6 anonim válasza:
Nekem is volt 3 tengerimalacom is, mind öregen halt meg. Én mindíg adtam nekik vizet, és soha semmi bajuk nem volt tőle, 2naponta cseréltem mindíg a vizee, hogy friss vizük legyen.
2013. máj. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szükségük van a vízre! És minimum 2 egyneműt kell tartani ketrecben, a terrárium egészségtelen.
2013. máj. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen kell venned önitatót és mindig kell,hogy legyen előtte viz és széna! Ez a kettő nagyon fontos! A zöldség és a gyümölcs csak nasi. Gemon.ro oldal nagyon hasznos,ott mindent leirnak!

Régen nem volt szokás vizet és szénát adni a tengerimalacnak,tudom,mert nekem is voltak és csak a sok zöldséget meg gyümölcsöt adtam nekik,sajnos tévhitek és rossz tanácsok és kevés információ volt a malacok tartásáról...Azóta sok minden változott...

2013. máj. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Tehát jobb, ha veszek mellé társat? Kb milyen időset? Hogy szoktassam össze őket, nem fogja bántani az új malackát?

2013. máj. 23. 10:52
 5/6 anonim ***** válasza:
nos társ és önitató kell de terráriumban lehet tartani csak kell alá ujság meg többet kell takaritani
2013. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kell mellé társ,csakis azonos nemű! Nem tudom mennyi idős és milyen nemű a tiéd?
2013. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!