Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacok menstruálnak?

A tengerimalacok menstruálnak?

Figyelt kérdés

Remélem nem hülyeséget kérdezek:D

Egyik éjjel arra lettem figyelmes, hogy az egyik tengerimalacom csipog. De tényleg, mint egy kismadár, szabályosan csipogott. Két lány malackám van, most félévesek.

Utána néztem, és állítólag nem tudni, miért csipognak a malacok, de lehetséges, hogy köze van a párzáshoz/szaporodáshoz.

Másnap mindkét malacom furán viselkedett. Nem voltak kedvesek, nem engedték, hogy megfogjam őket. Kicseréltem az almot délután, majd este behajoltam a ketrecbe, hogy megsimogassam őket, erre nagyon fura szagot éreztem, tényleg, mintha menstruáció lett volna.

Lehetséges?


2013. máj. 14. 15:24
 1/6 Skype:vvargadavid ***** válasza:
tüzelnek igen..
2013. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ez körülbelül meddig fog tartani?:/ Mert most mintha nem szeretnének..

amúgy köszi:)

2013. máj. 14. 15:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden állat nősténye, ahogy az ember is, szokott.
2013. máj. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
amíg az embernél a menstruáció azt jelenti, hogy a nő nem lehet terhes (kilökődik a megtermékenyítetlen petesejt) addig az állatoknál ez éppen a termékenységet jelzi. Szóval nem éppen ugyanaz, de lényegében igen
2013. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem menstruálnak, de huszonegynéhány naponta van egy pár napos párzási időszakuk, amikor a nőstények fogamzóképesek.


Csipogni azért csipognak, mert így kommunikálnak, ez is egy a sokféle kiadott hangjuk közül.

2013. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Peteérés előtt a nőstény vizeletében feromon jelenik meg, ezt megérezve a hím teljesen begerjed. Az ösztruszban lévő nőstény a hím udvarlására lordózisos pózt - testállást - vesz fel."

[link]


Nem menstruálnak, ezért például vért se fogsz látni.

14-16 naponta van ösztruszuk (ekkor fogamzóképesek), olyankor himbálva járkálnak a lányok és bármelyik fiút elfogadják.


"A nőstény tengerimalacnál a meg nem termékenyített petesejt(ek) pusztulása után a méhnyálkahártya leválását nem kíséri vérzés, a tengerimalac nem menstruál. A nemi szerveknél vagy egyéb helyeken megjelenő bárminemű vérzést mindkét nemnél rendellenesnek kell tekintenünk, s a tengerimalacot minél hamarabb (!) orvoshoz kell vinnünk, hogy a vérzés okát felfedje, és a kisállatot a megfelelő kezelésben részesítse."

[link]

2013. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!