Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot szabad egyedül...

Tengerimalacot szabad egyedül tartani úgy, hogy megvan a mozgástere, és mindennap rengeteget foglalkozok vele? Nagyon szelíd, bújós.

Figyelt kérdés

Van egy kb. kéthónapos tengerimalackám.

Egy 70x45 cm-es ketrecben tartom. De sokat engedem ki a szobámba futkározni, illetve bujkálni.


Tudom, hogy azt mondják, ajánlott legalább kettőt tartani. De helyhiány miatt nem tudok másikat vállalni.


Vagy egy 70x45 (hossza, széle) cm-es ketrec mégis elég volna két malacnak, ha sokat lennének kinn a szobámban szabadon?


Mit tanácsoltok ebben az esetben?


2013. máj. 15. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ehhez csak annyit tudok hozzászólni, hogy ez két tengerimalacnak kicsi ez a ketrec, de szerintem még 1-nek is.

Én az aranyhörcsögömet tartom olyanba, hogy amellett hogy ekkora a mérete, még pluszban van még egy nagy ketrece csőrendszerrel hozzákapcsolva!


Egy ekkora ketrecben egy aranyhörcsögöt tartanék. Tengerimalacnak kicsi, még 1-nek is.


Én is kiengedem minden nap a hörcsögöt mindemellett.

2013. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy 70x45 cm-es ketrec még egy tengerimalacnak sem elég, nemhogy kettőnek! És ha egyedül van a tengerimalac, akkor az esetek 99%-ban nem fog szaladgálni, csak búsan üldögél egy sarokban és kajával tömi magát. Ha kinyújtózik egy malac, akár 30 cm is lehet, egy 70 cm hosszú ketrecben nincs mozgástere, főleg kettőnek.

Mindenképpen társsal kell tartani őket, különben szenvedni fog. Azt ajánlom, hogy ne is várj vele sokat, mert már akár 1 év egyedül tartás után sem lesz soha ugyanolyan a kapcsolata a többi malaccal, mint egyébként lenne. Sajnos az ember nem tudja pótolni a fajtársat, hiszen nincs is vele napi 24 órában, és nem érti meg a beszédüket. Hiába állítja azt minden gazdi, akinek egyedüli tengerimalaca van, hogy milyen szelíd, és boldog, örül amikor bejönnek emberek a szobába, stb., ez nem igaz. Örülni tényleg örül, de nem csoda, miután órák magánya után legalább egy élőlényt lát. Szegények nagyon el vannak veszve egyedül, ilyenkor akármivel/akárkivel összebarátkoznak, aki nem ellenség és mozog, de soha nem tudják pótolni a fajtásat. Itt van egy példa a megértéshez. Van családod és több közeli barátod, akikkel szeretsz együtt lenni, és ennek ellenére erőszakkal elköltöztetnek egy lakatlan szigetre, ahol embernek nyoma sincs, csak állatok vannak. Oké, örülsz, ha összebarátkozol mondjuk egy delfinnel (vagy akármivel), de nem lenne sokkal jobb, ha az egyik barátod is veled jönne, vagy legalább lenne az új helyen egy ismeretlen, de barátságos ember? Tudnál vele beszélni, és nem őrülnél bele a magányba pár év alatt...

Ezt vedd figyelembe tengerimalacoknál is. Igaz, hogy a gazdájukhoz is szorosan kötődnek, de fajtásakhoz mindig szorosabban.

A ketrec meg méretei miatt csak akkor jó, ha napi legalább 10-15 órát kiengeded, vagy alapból csak aludni mennek be. Javaslom, hogy szerezz be egy 100x50 cm-es ketrecet, és az új ketrecben egy új tengerimalac is várja a mostanit...

2013. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én nem értem a válaszoknak ezt a részét:


Egy 70x45 cm-es ketrec egy malacnak sem elég, DE egy 100x50 cm-es már elég kettőnek is?


Valahogy nagyon nem arányos.

2013. máj. 15. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Pedig így van. Malacot nem tartunk egyedül, és a minimum a 100x50 cm-es ketrec, de a 120x60-as mégjobb.
2013. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5%
Mindig ez az ijeszgetés...,,Malacot nem tartunk egyedül...,,Az egyik barátom már mióta egyedül tartja és TÖKÉLETESEN el van.Sokat foglalkoznak vele,a családjuk részévévált.TÖKÉLETESEN BOLDOG!
2013. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok.Még annyi,hogy a barátom malacának van egy kis fészke a konyhájukban.Szinte egész nap kint van,kivéve akkor amikor nincs otthon senki(de ez ritkán van),de nem rosszalkodik(kivéve a bogyózást:).Már annyira szereti a malac a CSALÁDJÁT,hogy tudja mikor van reggeli,vacsi idő és ilyenkor szépen odajön/kijön(ha épp a ketrecében van) a CSALÁDJÁHOZ enni.Szépen a kis kuckójában elfogyasztja az adagját,és megköszöni:)Esténként elbeszéli malacul mi történt vele,mire a válasz a kedves simizés:)Amikor utaznak elöször kétségbe van esve,de amikor látja,hogy az ő cuccát is pakolják,megnyukszik
2013. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a malac társas állat, ennyi. az ember is az, nem is véletlen, hogy akik egyedül öregszenek meg, vagy kevés szociális kapcsolatuk van, azok előbb halnak meg, ill. nagyobb az esély, hogy megbetegszenek. egyszerűen a pszichés működésük nem megfelelő, és ez kihat az egészségi állapotra is.

ugyanez igaz a malacra. nyilván, ha a szükség úgy hozza, elvan egyedül is, de alapvetően társas állatka, és sokkal jobban érzi magát kettesben, vagy többedmagával, mint egyedül. lelkileg mindenképpen jót tesz neki egy társ.

a 70*45 meg kib.szott kicsi, nekem 100*50 van két fiúra és még ezt is kicsinek találom, bár ők jól elrohangálnak benne.

2013. máj. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!