Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulakat egyedül kell...

A nyulakat egyedül kell tartani vagy társas állatok?

Figyelt kérdés

1,Ha társas állatok, akkor két fiút, két lányt vagy egy fiút egy lányt érdemes tartani?

2,Hány évig élnek?

3,És melyik nem a nyugodtabb?


Unokatesómnak szeretnék venni nyuszit gyereknapra. Volt már neki egy, és nagyon szerette, gondozta, ápolta, és hat éves létére nem unta meg, amin nagyon csodálkozom. Sajnos a nyuszija elszökött (1,5 évig volt náluk), és nagyon sírt utána. Gondoltam meglepem egy (vagy két) új nyuszikával. Nem bent lenne, hanem kint egy ólban, kifutóval, és naponta kiengedve az udvarra. Írjatok le légyszi mindent amit a nyuszikról tudni kell.


2013. máj. 19. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
nekünk a kocák azok kettesével voltak a két bak meg külön-külön két ketrecben.
2013. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálam nem maradtak meg együtt, mindegyiknek külön ketrec kellett. Jó pár évig elélnek, de ez sok mindentől függ (sima házinyúl vagy tenyésztett, táplálkozás, ivartalanítás, mozgás stb..).
2013. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Először a kertet nyúlszökés-biztossá kellene tenni! Ha csak odaállítasz vele, ugyanúgy meglóg szerencsétlen nyuszkó!


1. Nem társas állatok. De külföldi weboldalakon néha azt állítják, hogy igen. Nos, ehhez mindkettőnek ivartalanítottnak kell lennie, és hatalmas (!!!) szerencse kell, hogy tényleg baráttá is váljanak. Tehát jobb az egy nyúl.


2. Maximum 12 évig, ha ivartalanítva vannak. De van, amelyik 4 évesen kezdi mutatni az öregedés jeleit. Ha jól van tartva, akkor nagy átlagban 6-10 évig él. Ellenben a rekordtartó 17 évig és két hétig élt.


3. Nem értem a kérdést. Elvileg a legjobb az ivartalanított fiú, a legrosszabb az ivaros nőstény. DE!!! ez megint csak személységfüggő. Nekem ivarosan is iszonyatosan bújós, pajkos, játékos volt a lánykám.

2013. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tartom, hogy élő állatot ajándékba adni nem túl jó ötlet.

A szüleit megkérdezted már, hogy benne lennének-e? Illetve, hogy a kisgyerek készen áll-e rá szerintük lelkileg?

Csak azért, mert nagyon sírt amikor az előző elveszett még nem biztos, hogy újat akar. Lehet azt akarja amelyik elveszett másikat pedig látni sem akar.


Nekünk csak rendes, házinyulaink voltak odakint, de ott el kellett különíteni őket, mert ha több felnőtt nyúl volt együtt, akkor verekedtek. Azonos neműek időnként kínozták egymást, a különböző neműeket pedig nem érdemes egybe tenni, mert szaporodnak és tele lesznek kisnyulakkal! Ráadásul én úgy tudom, hogy ott is előfordul verekedés, ha épp nem párzanak.

Nekünk mindegyik külön részben volt, igaz egy nagy nyúlketrecben, ami több szintes és végül is egymás szomszédai voltak, nem voltak annyira magányosak.

De szerintem ha ő játszik vele és kiengedi, akkor lehet tartani egyedül is, nem lesz magányos.


De kérdezd meg a szüleit, hogy van-e neki normális hely! Az előző hogy tudott elszökni?

2013. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul egy 6 éves gyerek nyilván nem keresi meg a pénzt a nyúl cuccaira, nem szigeteli körbe télen és nem tudom mennyire tudja egyedül rendesen kitakarítani. Plusz ha jól sejtem kb. mostanában megy majd iskolába, nem biztos, hogy a szülei úgy tervezték, hogy délutánonként kint lesz a nyúllal és majd úgy kell berángatni, hogy írja meg a leckét.
2013. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magányos állatok.
2013. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Külföldön (németben) ivartalanítva tartanak együtt nagy!! területeten többet, de itthon 1-t ajánlanak lehetőleg ivartalanítva.Nekem volt bak és nőstény is.Sajnos a lány meghalt dagantban 3 évesen(állkapocs daganat) és állandóan álvemhes volt.
2013. máj. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Nösteny nyulat nem szabad bak nyuszival tartani semmilyen aranyban mert rövid idö utan kicsi lesz a ketrec.Kizarolag csak azonos nemüeket csukjal össze föleg bak nyuszik esetleg max. veszekszenek.
2013. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

nem tudom ki pontozott le de több nyulat is tartok had tudjam már jobban mint pár panelpatkány.anyátok remélem azért ugy van ahogy hagytam.

első voltam

2013. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

15:06

Jó, hogy úgy tartasz nyulakat, hogy még azt sem tudod, hogy a koca az a disznóknál van, a nyulat az életben nem hívták kocának!

2013. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!