Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A görényem állandóan vakaródzi...

Dina- kérdése:

A görényem állandóan vakaródzik hiába van lefürdetve bolhairtóval. Kiscica samponnal. Ki lenne száradva a bőre azért is vakaródzhat? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
fontos

2013. máj. 20. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
vidd el holnap dokihoz, sok minden okozhat ilyet sztem itt nem tudnak pontos választ adni
2013. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztonságosabb, ha megnézi egy doki is, mert sok oka lehet. Egyrészt valóban előfordulhat, hogy kiszáradt a bőre, vagy most vedlési időszak van, ilyenkor sokat vakaróznak, de elképzelhető más is. De ha egészségesnek tűnik a bőre, valószínűleg nincs gond. (Azért ne fürdesd sokat.)
2013. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Imád a koszban sárban mozogni...fürdetésről visszább veszek egészséges a bőre ,a vedléstől is akkor vakaródzhat?! (csomókban vedli a szőrét de nem hiányzik ugy látványosan semmi a bundájáról)mindig csak a nyakát meg a hónaalját vakarja..
2013. máj. 22. 10:20
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért hogy a bőre ne legyen kiszáradva mit tudok csinálni?(testápoló-vagy ez nagy butaság?)
2013. máj. 22. 10:22
 5/10 anonim ***** válasza:
hát én tuti nem kenném rá, azokat emberi bőrre találták ki, bár nem értem miért nem mész el vele a dokihoz, elviszed megnézi és megmondja hogy mit lehet tenni és onnan eldöntheted hogy fontos-e neked az a göri vagy nem..
2013. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó időpontot azt kaptam csak addig szegény szétszedi a bundáját!Szerdára adtak időpontot!!
2013. máj. 22. 10:30
 7/10 anonim ***** válasza:
ma szerda van .. úgy érted hogy jövőhétre ?? :OOO mert az durva, addig tényleg idegbajt kap szegény :( nem tudsz másik dokihoz menni vagy rágni a fülét a mostaninak hogy legalább mondjon vmit amit tudsz addig tenni ?
2013. máj. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jövőhét!!Velem alszik egy szobába mindig fent vagyok vele mivan..lehet csak tényleg a vedlés miatt de ma nézek még állatkórházakat redelőket csak az a baj debrecenben tényleg csak időpont alapján nézi meg... gondolom a műtétek miatt...máa azért nem kaptam mert betelt..és azt mondták figyelgessem mit csinál és hogy elnézést kérnek de az a dokinő aki görikkel foglakozik csak szerdán van..szal hiába hivtam fel őket mára lekéstem.. azért vagyok kicsit megnyugodva mert jól érzi magát van étvágya játszik menne sétálni!Szóval remélem kibirja..de mindenképp nézek másik rendelőt.
2013. máj. 22. 11:24
 9/10 anonim ***** válasza:

A vedléstől tényleg iszonyúan szenvedhetnek. Ha étvágya és életkedve van, akkor még nincs nagy baj. Ha mindig egy helyen vakarózik, az viszont már okot ad a gyanúra.

Azt hiszem, lehet kapni érzékeny bőrű cicáknak való sampont, ha mindenképpen fürdetni kell, talán válts arra. De a legjobb, ha csak vízzel fürdeted.

A neten azt javasolják, próbáld sűrű szőrkefével segíteni a vedlést. Ha ez segít, mindenkinek jobb. (Illetve kaphat szőroldó pasztát, nehogy baja legyen.)

Amúgy nem hiszem, hogy szerdánál sokkal előbb kapsz időpontot, kevés a jó görényes állatorvos.

2013. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia!Minden okés ahogy már írtam kedve, étvágya, játékkedve!Rájöttem hogy most már biztos hogy a vedlés miatt vakaródzik . Olyan samponja van.Kiisfésültem a görke bundáját és azóta nem vakaródzik annyit ,de azért szerán megnézi a doktornénije.Köszönöm a segítségeteket!
2013. máj. 23. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!