Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez normális egy patkánytól?

Ez normális egy patkánytól?

Figyelt kérdés

A patkányomat, semmi nem nyűgözi le, csak a kaja, kaja, kaja. Pedig rendesen kap enni. Persze minden személyiség más, de simogatni sem engedi nagyon magát, ami egyedül lenyűgözi, h másodpercenként a fejemre ugrál a vállamról. 80%-ban a vállamon mászkál.


Utolsó kicsit aggasztó kérdésem, a patkányom állandóan tüsszög, mióta nálam van, olyan 4 hete.

Pedig már sokfajta forgácsot kipróbáltam, és egyik sem volt fenyő. Nem tudom miért tüsszög még mindig. :(



2013. máj. 22. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Patkánynak nem veszünk forgácsot! Pelletet vagy papír almot adj csak pateknak! Főleg, ha tüsszög, akkor papír almot!!


És igen általában csak a kaja érdekli őket... XD :D

2013. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy normális-e ez a viselkedés,de ha tényleg csak a kaja érdekli,próbáld meg kajával rávenni,hogy emgedje a simizést.Leülsz a patkányoddal egy olyan helyre ahol nem tud elbújni és valami fincsiséggel a tudtára adod,hogy a cirógatás nem is olyan rossz dolog:)Rá fog jönni,hogy veled lenni jó:D Egyébként az már nagyon jó,ha a válladon csücsül.


A tüsszögést kiválthatja a poros környezet is.Vagy az,hogy a forgács olyan helyen van,ahol a por rá tud telepedni.Ajánlom,hogy jó alaposan portalaníts a ketrec körül és gyakrabban szellőztess.(És persze, ha tényleg poros helyen van a forgács,akkor vidd el onnan)Ha ez nem segít,vidd el állatorvoshoz és kérdezd meg tőle.:)

2013. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezen ne lepődj meg, patkány, csak a kaja és a szaporodás érdekli, mivel ösztönállat
2013. máj. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
papíralomhoz, csak tépkedjek össze mindenféle papírt?
2013. máj. 22. 17:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Öööööö nem egészen... De irodai hulladék megfelel nekik. Bár színes újságot inkább ne tegyél be.... Papír alom az kapható a boltokban az egész biztos anti allergén és petekoknak (IS) való! :)
2013. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Öhm köszi! :) Én almok terén csak a pelletet illetve forgácsot láttam, de majd utánaérdeklődök.
2013. máj. 23. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!