Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg túlaggódom vagy...

Tényleg túlaggódom vagy jogosan féltem a patkányom?

Figyelt kérdés
A pateszom tüsszög. Utána olvastam, hogy ez komoly betegség is lehet, hát elvittem dokihoz, aki megvizsgálta és azt mondta túlaggódom, nincs neki semmi baja. Én azért vettem neki immunovetet a biztonság kedvéért. De még mindig tüsszög.

2013. máj. 23. 02:04
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. máj. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
4 hónapja van nálam és kezdettől pellet almot használok alá, nem is forgácsot. A vele közös ketrecben élő másik patónak nincs baja. És a tüsszögőnél azt is megfigyeltem, hogy mikor kap immunovetet, kevésbé tüsszög, mikor nem, akkor jobban.
2013. máj. 23. 14:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ért az állatorvosod a patkányokhoz? Sajnos sokan csak az irtásához értenek, háziállatként annyira még nincs elterjedve. Ha ő az első patkányod, akit hozzá vittél, és más tapasztalt patkánytartókról sem hallottad, hogy hozzá szoktak járni, akkor ajánlom, hogy keress egy másik orvost. A gyakori tüsszögést vagy por váltja ki, vagy betegségek.

Poros egyébként lehet a pellet is, én anno még a Corában vettem 2 zacskó olcsó Winny pelletet, és a deguim végig tüsszögtek és vakaróztak, amíg rá nem jöttem, hogy le kéne cserélnem. A faforgács nekik bejött, pormentes, de patkányok alá mindenképpen jó minőségű pellet kell.

Lehet sok por a levegőben is, ha szoktál barkácsolni abban a szobában, vagy nincs rendesen takarítva.

2013. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk, hogy rendesen takarítom a szobát, ahol a pateszok élnek. :) Barkácsolni nem barkácsolok. Állateledeles boltban veszem a pelletet, szerintem egész jó minőségű, bár nincs összehasonlító alapom, mivel csak ezt a fajtát árulják. A ketreceket is igyekszem úgy takarítani, hogy még ne legyen túl poros a pellet. (Ugye porrá válnak a "gurigák" a pisitől. 3 ketrecben vannak patók, kettesével (persze egyneműek együtt) a többieknek nincs baja, csak az egyikük tüsszög, pedig ugyanúgy foglalkozom velük.

Igazad van, gyanítom az állatorvosom nem patkányokra szakosodott. Nem beszéltem még más patkányossal, aki hozzá hordaná a kedvencét, de egyszer kérdeztem, hogy patesz ivartalanítást vállal-e és akkor NEM volt a válasz.

Marad az, hogy felkeresek egy másik dokit. :)

Köszönöm a választ!!

2013. máj. 23. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!