Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl. Szerintetek mi...

Törpenyúl. Szerintetek mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy oroszlánfejű törpenyulat és több baja is van. Tüsszög, nehezen veszi a levegőt (szörcsög) és észrevettem, hogy kívül a fülén több helyen sebes (kis sebek kb. 3-4) Mit csináljak? :(

Az étvágyával nincs semmi gond és nem is levert.


2013. máj. 26. 18:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és még válladékozik a szeme is :(((
2013. máj. 26. 18:08
 2/12 anonim ***** válasza:

a váladékos szem kötóhártya gyulladás vagy rosszabb esetben tályog is lehet, tüsszögés lehet megfázás de lehet vmi komolyabb fertőzés a sebes füle valószínű ő vakarta ki az lehet rüh vagy valami gombás fertőzés de a szem és a tüsszögés lehet pasztörellózis is..


amit tehet az az hogy elviszed az orvoshoz, megfázásra pasztörellózisra antibiotikum kell, kötőhártya gyulladásra megfelelő szemcsepp, talyogot el kell távolítani és azt is antibvel kezelik, gombásodás és egyéb elősökő ellen is megfelelő cseppeket ír fel a doki így semmin nem tudsz otthon javítani, sajnos a nyuszik olyanok hogy a legtöbb betegsége már csak akkor jelentkezik komolyan a levertséggel és étvágytalansággal mikor már nem biztos hogy lehet segíteni szegénykének tényleg elég sok problémája van így egyszerre


egyébként be van oltva ?? mert ha nincs akkor lehet hogy myxomatózis ami már egyenes út a szivárványon túlra :( a tünetek stimmelnek nagyjából de remélem nem az lesz :(

2013. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A tenyésztő ( akitől el lett hozva) azt mondta be van oltva de már ezek után nem nagyon hiszek neki. Kezdem azt hinni, hogy el akart sózni egy beteg nyuszit, ugyanis nem én hanem a hozzá nem értő családtag hozta el így neki nem tűnt fel, hogy beteg a nyuszi.
2013. máj. 26. 19:52
 4/12 anonim ***** válasza:
fizettetek érte ? vagy ha vmi kis jelképes összeget max 2000 ft akokr tényleg csak el akarta passzolni mert vagy menthetetlen az állapota a csípés miatt vagy éleg nagy összeget kell otthagynod az orvosnál persze ha meg akarod menteni az életét ha még lehet .. :(
2013. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elvittem az allatorvoshoz, mondta, hogy nem lehet mar sajnos segiteni rajta, igy elaltattuk :( koszonom a valaszokat!
2013. máj. 27. 12:49
 6/12 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom :( ez volt a legjobb döntés szegényke csak szenvedett volna :/
2013. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nagyon szeretnék egy új nyuszit de már nem bízok egyik tenyésztőben sem :(
2013. máj. 27. 15:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Megmondanád, hogy honnan vetted a nyuszit? Lenne pár keresetlen szavam ahhoz az ökörhöz, na meg egy feljelentés az APEH-nál.
2013. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hát pesten van egy pár megbízható nyuszitenyésztő és [link] itt van nehány gazdira váró nyuszika , én expreszen vettem 1500ért a drágaságomat igaz semmi ilyen baja nem volt ami nálatok csak még októberbe kiugrott ugy a kezemből hogy beütötte a pofiját és tályogja lett februárba sikeresen eltávolították de most megint nőtt neki és majd viszem a dokihoz de sajnos lehet neki is ez lesz a sorsa bár nincs szivem elaltatni hisz nagyon boldog eszik rendesen meg futkározik meg bohóckodik jön simiért meg kapok rengeteg puszit de nem tudhatom hogy melyik reggel fogok úgy ébredni hogy ő már nem lesz velem :(
2013. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy nap alatt is annyira a szívemhez nott, hogy nagyon rossz :S Kecskeméten vette a barátom sajnos nem ért hozzá és nem vette észre, hogy beteg különben nem vettük volna meg. Tegnap én is felhívtam a tenyesztőt, persze állítja, hogy be volt oltva (papír nélkül)
2013. máj. 28. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!