Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Új csincsillatartónak tanácsok?

Új csincsillatartónak tanácsok?

Figyelt kérdés

2013. máj. 29. 17:03
 1/3 urkunde ***** válasza:

A legnagyobb ketrec is kicsi.Minél nagyobb legyen és inkább magas mint széles.A kereskedelemben kapható"nyúlketrecek" nem alkalmasak csini tartására.Egyedül nem szabad tartani csak gubbasztani fog az egyik sarokban.Társ kell neki,én a váltott ivarú tartást preferálom(1fiú+1lány).Azonos nemű állatok tartása együtt természetellenes.Körülményektől függően 2-4 picire számíthatsz évente.Kölyökként könnyen eladható esetleg ajándékba adható.A beszerzésnél legyél körültekintő lehetőleg próbálj más más helyen venni fiút és lányt,ezáltal kerülöd a beltenyésztést.

Még valami a kis csincsilla jellemzői dióhéjban:érdeklődő ha kézbe veszed egyből szimatol,kivácsi,szőrzete fényes tömör,ha ráteszed a kezed a hátára és elveszed az ujjaid nyoma kis idő múlva eltűnik(rugalmas szőrzet).Testalkata ülő helyzetben gömbölyded forma minden irányból.A vékony hosszúkás egyedek megvételét kerülni kell még ha olcsó akkor is.A takarmányozás más lapra tartozik ha érdekel kérdezz privátban.

2013. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én helyhiány miatt egyedül tartom,de én napi 4-5 órát foglalkozok vele.Ha párban tartod AZONOS NEMŰ kell.Tökéletesen megvan együtt a lány-lány és a fiú-fiú páros,sőt jobban mint a külömbözű neműek.A fiú-lány párossal rengeteg a macera,folyton külön kell őket választani,mett 111 naponként ellenek.Tényleg!Miután szült az anya,a 2 másodperces kicsiket félre lökdösve párosodnak,ha nem veszed ki a hímet.Gyakorlatilag külön kell őket tartani,ha nem akarod,hogy folyton kis csincsillák ugráljanak a fejeden:D
2013. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:D
2013. máj. 31. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!