Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsillám sírt?

A csincsillám sírt?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem a csincsillám (nem kereskedesbe) és még nagyon félt... simogatni sem nagyon lehetett. Éjjel a szobámban volt és bár nem tudom milyen a csincsilla sírás de szerintem az volt. Nincs semmi baja ugye? Remélem csak az új hely miatt van.

2013. jún. 5. 06:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, sír, ha megijed valamitől, és mert magányos. Nem ártana, ha egy azonos nemű bébit beszereznél mellé.

Hosszú távon nagyon nem jó így egyedül nekik.


Simogatni pedig nem nagyon lehet őket, ők nem cicák vagy kutyák. Lassan megszokja a kezét az embernek, de a taperolást általában nem szeretik nagyon.

2013. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 urkunde ***** válasza:

Megviseli a környezet változás de azért nem kell dramatizálni a dolgot.Felnőtt állatok bele is pusztulhatnak a "költözködésbe" ez személyes tapasztalat.

A kölykök viszont jól veszik ezeket az akadályokat.

A simogatást pedig próbáld úgy csinálni ,hogy megfogod a jószágot és a mellkasodhoz fogva simogatod.Ne üldözd a kezeddel a ketrecben mert nem akar megállni.

Tipp:ha van olyan pulóvered aminek van kenguru zsebe ,oda tedd be ott megnyugszik közben simogathatod nem fecereg,és megszokja a kezed érintését ill szagodat.Levegőt kapjon,a kezed mellett.

2013. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
igen sírt, mert egyedül van. vegyél mellé azonos nemű társat.
2013. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!