Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan etessem a beteg csincsi...

Hogyan etessem a beteg csincsillámat?

Figyelt kérdés
Valami parazita megtámadta a nyirokcsomóit és fecskendővel kell etetni. Csakhogy az orvos szerint fáj a torka és nem akarja lenyelni. Van valami más módja az etetésnek?

2013. jún. 7. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbálj minél pépesebb ételt adni.

Sajálom nem tudok valami kielégitő tanácsot adni, nem vagyok jártas a csincsilláknál.

2013. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem baj, ez is valami. Köszönöm szépen!
2013. jún. 7. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen tápszert kaptál? A Critical Care-t enni fogja, csak az első pár cseppet, kell az első fogai mögé bevarázsolni.

Ha kutyának való tápszert adott, azt be ne add! Hanem azonnal keress egy másik dokit!

Ha úgy állapította meg a torokfájást, hogy a hátsó fogai hosszát nem ellenőrizte, akkor is keress még holnap reggel egy rágcsáló fogászt!

Én nem adnék csincsillát olyan doki kezébe, akinek nincs egzotikus végzettsége, és megfelelő eszköze a kivizsgáláshoz.

Ha ragadozóknak való tápszert kaptál, az bélgyulladást okoz, inkább a saját tápjából a zöldrudacskákat törd össze, vízzel pépesítsd, és szemcseppentő pipetta vastagabb végével próbáld az első fogai mögé bűvészkedni. Ha máshogy nem megy, csavard törülközőbe. Mindennap ennie kell, különben új csincsillára lesz szükséged... :(

A csininek is hasonló a hátsófoga, mint a nyuszinak. Ha nem eszik egy csini, náluk is ezzel kezdik az ellenőrzést:

[link]

2013. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a csinid Critical Care-t, Trovet tápot kapott, és taknyos, tüsszög, nehezen, a száján át veszi a levegőt, akkor visszaszívtam a keress másik dokit dolgot... De akkor is nagyon furcsa a nyáron megfázott csincsilla...


Ebben az esetben a híg pempőt a kezednél egy kicsit melegebbre csináld, és tartsd meleg fürdőben, amíg belejut az állatba. A langyos táp, kevésbé irritálja a gyulladt részeket, mint a hideg.

2013. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Regizz fel a csincsilla.hu fórumára, ott már sokan nagyon profik a beteg csinik ápolásában. Én is mindig onnan nézek minden infót, ha kell valami :)
2013. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!