Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulat este kinnt lehet...

Törpenyulat este kinnt lehet hagyni? Bolha elleni port rá lehet szorni, esetleg nyakörv?

Figyelt kérdés
ha este kinnt hagyom a nyuszimat ketrecben (fedett, szélvédett) akkor lehet valami baja?? a másik meg hogy egyszer tök jól elcan aztan elkezd ugrándozni meg pattogni szerintetek bolha van a dologban, ha ien mit tehetek h eltávolitsam-kb.1eves nyúl-. És a körmeit én is levághatom vagy inkább kozmetikus? most kaptam a nyuszit szoval tippeket, tanácsokat szívesen elfogadok! negativ kommentek kíméljenek! a válaszokat/tippeket/tanácsokat elòre is nagyon köszönöm :)!!

2013. jún. 7. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a bolha, maga a nyúl... :) A kergenyulazás a boldogság jele. Csak játszik! :D

Amúgy, ha nem akarod megenni, viszont simogatná a család, akkor az állatorvosnál van rájuk való csepp, ami minden parazitát kitakarít belőle, viszont élelmiszer termelő állatra nincs tesztelve.

Télire kell majd hőszigetelni, most jó neki kint. Illetve ha mégis lesz idén nyár, akkor a hőgutától kell majd védened. :)

A körmeit meg levághatod, ha látod a benne futó ereket, amit értelemszerűen el kéne kerülnöd. De ha elviszed az állatorvoshoz beoltani, akkor ingyen illik vágni, és megmutatni a gazdinak, hogy csinálja maga.

Ha nem bolhás a nyúl, oltatni akkor is kéne. Sajnos az 1 nyúlra elég drága lesz, mások meg már túl vannak rajta, az olcsóbb verzióhoz jövőre jutsz hozzá.


És a nyuszi fűevő állat! A széna etetés az egészségük alapja. Ha fokozatosan hozzá szoktatod a friss fű is nagyon jót tesz neki, csak hirtelen tápváltással ne tedd el lábalól! :)

2013. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon jó tanácsok :))) es tök jol irtad le ;) köszi 1000-szer :)))
2013. jún. 7. 23:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj,ha kint hagyod a nyuszit. Persze védeni kell fedett hellyel,nehogy az éjszaka rá találjon egy macska vagy más állat. :)

A szúnyogoktól is kell ám nagyon védeni, mert a csípésükbe bele is halhatnak.

Egyébként a bolhát azt látod rajta... kivéve,ha sötét a szőre. Egyébként a hirtelen ugrándozás és a futkározás a boldogság jele. Főleg mikor így kirúg oldalra (én úgy hívom, hogy kis csikózik). Ha bolha lenne akkor inkább vakarózna sokat.

A körmét te is vághatod. Érdemes ketten csinálnotok. Olyan ember kell akinek az ölébe megmarad egy kicsit. Nálunk csak én vehetem fel és az én ölembe marad meg, másoktól elég félős és akkor hatalmasakat rúg és karmol. Szóval jó ha az öledbe veszed és te fogod. Szoktasd magadhoz és a családtagokhoz, hogy engedje megfogni a kis tappancsát. Hamar túl lehet rajta esni. 800-1000 Ft körül már kapsz állatkereskedésbe karomvágó csipeszt. Ha félsz csinálni vagy nincs olyan aki megcsinálná akkor vidd el állatorvoshoz. 1500-3000 (orvos és település függő) megcsinálja. Nálunk pl. általános vizsgálatot a doki ingyen csinál. :) Én nem oltattam be a nyuszim semmi ellen és boldog és él és jól érzi magát. Feleslegesnek tartom... Borzasztóan vigyázok rá, eddig eredményesen.

Én napi 2x adok neki tápot. Reggel és este. Hétfő,szerda délután répa. Pénteken alma. Heti 1 zöldség darabos fogkoptató. Néha kap salátát is ( ez a ritkábbik ), mert felpuffasztja és tele van vegyszerekkel ( főleg ha zöldségesbe veszed... kitudja hogy termett meg). Vannak ilyen rágcsáló rudak,abból csak olyat érdemes amin van nyuszi, de ezt is csak mértékkel kb. 2-3 havonta. Folyamatosan legyen bent neki széna. Az enyém nem eszi a friss füvet. Ha kint van szaladgálni néha néha belerágcsál,de amúgy a száraz szénát eszi csak.

Ha hullik a szőre akkor segíthetsz neki azzal, hogy veszel ilyen kesztyűt vagy furminátor fésülő gépet. Az utóbbi drágább viszont hosszú távon megéri.

Az én nyuszim szereti rágni a wc papír gurigát. Főleg ha teszek bele szénát eljátszadozik vele aztán a gurigát is megrágja.

Sok dolog van, ami után érdemes olvasni. Ha kérdésed van írj. :)


Jó nyuszizást! :)

2013. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyuszinak halálos méreg a kutya-macska bolhapor,bolhanyakörv!!Az állateledel boltokban lehet kapni(pl.Fress..pf tuti)direkt nyuszinak való bolha-ellenes szert!Elég drága,de ha bolhás,elfertőződik és kezelni kell,többe kerül...Van még egy spray,Insecticid a neve,rá kell fújni,minden várszívót távoltart.Környezet és gyerekbarát is,lakásban is lehet vele védekezni.Én ráfújtam Nyuszira,jött a szúnyog és 180 fokban fordult vissza:D:D:D.

A patkány ellen csak a zárt lakás véd sajnos,bárhová berágja magát és lefojtja a nyuszikát:(.

Ha te vágod a karmát,érdemes karomvágót venni,pár százas csak és azzal kicsit ferdére vágni.A sima olló elcsúszik rajta és hasítja,nem vágja.Vágás előtt nézd meg,hogy milyen ívben kopott le a karma és azt követve vágd rövidebbre.Az erekre figyelni kell!Alapszabály,hogy a karmocskája ne legyen rövidebb,mint az ujjai között a kis bolyhos szőröcskéje,magyarán kilátsszon a karma hegye:).Ha véletlenül belevágysz az érbe és vérzik,akkor sincs nagy baj,szoríts rá egy kis alkoholos vattát és eláll pillanatok alatt.Sok sikert:D

2013. jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!