Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac szelidítés, tartás?

Tengerimalac szelidítés, tartás?

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnék venni egy tengerimalacot.A barátomnak van egy és nagyon jópofa meg minden de egyszer már őt nagyon megharapta, és többet nem is símogatja meg nem is veszi ki a ketrecből..olvastam hogy soha nem szoktak harapni, de ez igaz?Tényleg soha nem harap?Vajon mit csinálhatott rosszul a barátom (akkor harapta meg a malac amikor ki akarta venni)?

És a tartásról annyi hogy milyen időnközönként szoktátok őket takarítani és egy hónapban kb mennyi kell fizetni a kajájukra?Meddig tart amíg megszelidülnek és mikortól lehet őket kivenni?Jobb a "fiatalabb" vagy "öregebb" malacot veszek?Jó lenne ha minnél előbb válaszolnának azok akiknek van vagy van tapasztalatuk :)



2013. jún. 8. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is: a tengerimalac halálosan gyűlöl egyedül lenni, ezért nem tartjuk egyedül, mert depressziós lesz. És például harap.

Fiatal malacokat vegyünk, lehetőleg 7-8 hétnél fiatalabbat. Az a szerencsés, ha az egyikük pár hétnél öregebb, és akkor nem alakul ki a viszály, hogy melyikük legyek a főnök.

Takarítani én hetente egyszer szoktam.

A kajájuk? Hát 450 ft egy nagy csomag, 800 grammos széna itt, az nálam 1-2 hetente elfogy, mivel mindig van előttük.

A saláta a "főétel", egyet minden reggel kapnak, az 100 ft, plusz ugye kapnak magokat, uborkát, répát, stb nasizni, és imádják a görögdinnyét.

Nekem kb 5000 szokott lenni havonta szénával, forgáccsal, maggal, zöldséggel együtt.

Minimum 100-as, de inkább 120-as ketrecet vegyél.

2013. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) szóval ha egyedül van azért harap?De hallottam már olyat hogyha ketten vannak vagy többen akkor nehezebb megszeliditeni..ez igaz?
2013. jún. 9. 09:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és neked mennyi időbe tellett megszeliditeni őket? :)
2013. jún. 9. 09:09
 4/8 anonim ***** válasza:

A tengerimalacok alapból szelídek, csak félősek, mint minden zsákmányállat.

Ha biztonságban érzik magukat, akkor nem rohannak be a házukba minden apró zajra és jól tűrik a simogatást is.

Eleve nagyobb a biztonságérzetük, ha legalább ketten vannak.

Beszélj hozzájuk sokat, hogy megismerjék a hangodat, etesd őket kézből.

Nehéz megmondani, hogy mikorra lesz kezesbárány, néhány nap, vagy néhány hónap is lehet.

2013. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Aha értem.. és van valami szaguk?Büdösek?Inkàbb 2 nőstènyt vegyek vagy 2 hímet?
2013. jún. 9. 10:10
 6/8 anonim ***** válasza:

A malacoknak nincs szaguk, csak a pisinek, kakinak.

Ha ketrecben tartod őket és rendszeresen takarítod, akkor ebből nincs probléma.

Ha akváriumban, akkor abban megáll az ammóniaszag.

Az, hogy két fiú, vagy két lánymalacot veszel teljesen mindegy.

2013. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :-)
2013. jún. 9. 10:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Saláta a fő étel? Hmm salit nem is nagyon szabadna nekik már adni (sok malac hal meg a permetezett, bolti salátáktól)...


www.gemon.ro -> itt nézelődj.


Nekem 4 malacom van. Takarítani hetente egyszer szoktam őket. Egy héten nekem 1200 Ft a forgács és alom alájuk. Kajára még pluszba 5-6 ezer forint nekem el szokott menni, ha nem több. Versele Laga Cavia Complete táp nekik a legjobb. Ha nem tudod ezt megfizetni, akkor még mindig ott a picit rosszabb és olcsóbb Versele Laga Cavia Pro táp, még ez is jó minőségű. A cég többi tápja már nasi kategória :) Azok is nagyon jók, de nem minden nap, csak egy kis "édességként" néha. Egyedül malacot nem tartunk, minimum két azonos neműt kell. Enyémek akkor haraptak meg eddig (2006 óta vannak kucuim), mikor annyira mohón várták az uborkát, és félrenézték, és véletlenül az ujjamba haraptak bele, máskor sosem. Nagyon szelíd állatkák szerintem. Ha van a barátodnak, és nem akar végképp mellé társat, akkor vegyél a barátodéval azonos neműt, és legalább együtt majd tudnak a tiéddel játszani. Én minél fiatalabbat vennék. Már olyan másfél hónaposat akár. De ez a www.gemon.ro oldal tényleg nagyon jó, megéri olvasgatni :) Remélem tudtam segíteni.

2013. jún. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!