Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől van ez, hogy lelkiismere...

Mitől van ez, hogy lelkiismeretfurdalásom van a deguktól?

Figyelt kérdés
Van két degum és nagyon szeretem őket de akármilyen jól is foglalkozom velük mindig olyan lelkiismeretfurdalásom van, hogy ők egy ketrecben élik le az életüket én meg a nagy világban de amikor kiengedem őket és visszaterelem őket akkor is előjön ez az érzés...
2008. jún. 20. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ez minden más bezárva tartott állatnál ilyn érzése van egy normális embernek(madár hal, rágcsáló)

de ök így születtek és ezt a világot látták csak.


pl nekünk is van 2 degunk. egy kb 100x150x50 cm-es ketrecben vannak, sok sok szinttel bebújókkal, házakkal. de mindig rágják a rácsot mert ki akarnak menni. na most mi vettünk egy rácsot amivel a nappali egy ´rezsét lekeritjük és kinyitjuk a ketrec ajtót mehetnek ott minden felé. de mindig maguktol vissza mennek, ha pl egy egész déluán kint vannak akkor többször haza mennek, enni, pihizni, vagy csak a kerékben futni. így azt gondoljuk boldogok a ketrecükben mert akkor nem mennének vissza maguktól és ha megijednek is egyböl haza szaladnak. szßoval otthon van a biztonság a kis ketrecükben és néha látnak egy kisebb világot de az otthon az otthon.

ha kis ketrecben vannak, próbálj egy nagyobbat venni. mi egy 100x100x50-t vettünk nekik de kicsinek tünt és sikerült egy 100x50x50-t vennünk használtan fillérekért és kettöt össze raktuk és így van nagy ketrecük.

2008. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A deguk legtöbbször nem azért rágják a rácsot, mert ki akarnak jönni. A mieink ha ki vannak engedve akkor is gyakran visszamennek, és kívülről is "gitároznak" a rácsokon.:) Ez inkább valami genetikai "hiba" miatt lehet náluk, ugyanis az európai degu-populációt gyakorlatilag 8-10 behozott állatból szaporították, így nagy a beltenyésztettség náluk.
2008. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ok köszi a válaszokat, amugy én is egészen nagy ketrecben tartom őket és sokszor ki is engedem őket:)
2008. jún. 20. 21:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Sztem nem genetikai hiba csak kaparóösztön :D
2010. máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!