Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A ti patkányaitok is ilyenek?

A ti patkányaitok is ilyenek?

Figyelt kérdés
2012 decemberében kaptam őket.Két fiú csuklyás patány.Nagyon okosak,hűségesek,csak hát nem mindig engedel mesek.De nem is ez a baj hanem az, hogy nagyon fürgék, ide-oda rohangálnak.Ez normális???A tiétek is ilyenek?Vagy csak a szelidítéssel lehet gond???Kérlek segítsetek!!!A válaszokat előre is köszönöm!!! :)

2013. jún. 11. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze mit vártál? Ezek patkányok. Sosem lesznek olyanok, mint egy kutya.

Nekem pl. 5 patkányom volt már, mindegyik ösztönlény volt, nem hallgattak parancsszavakra, lehetett őket simogatni, de ennyi.

Ja és igen, fürgék.

2013. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek csak patkányok, annyira sose lesznek szófogadóak mint egy kutya, meg hát 2-3év az élettartamuk...
2013. jún. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Éppen lehetnek olyan szófogadóak. Nekem az egyik patkányom csomó trükköt tud, azonnal jön ha hívom, követ ha leteszem a földre és már olyan is volt, hogy megszökött aztán egy óra múlva hazajött. De a másik patim olyan mint a tieid. Folyton pattog, játszik, nem figyel rám (bár ő is hallgat a nevére, csak mindig el van foglalva valamivel, vagy talál valamit útközben ami érdekesebb nálam.. :D) rohangál. Azt se nagyon szereti ha fölemelem, csomószor hisztizik is miatta, de kezdi megszokni. Szerintem fordíts kicsit több időt a tanítgatásukra, de ne erőltesd a dolgot ha megunják. Milyen idősek? Ha fiatalok akkor valszeg most kicsit a fejükbe szálltak a hormonok, de majd lenyugszanak pár hónap múlva. :)
2013. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Novemberiek, egy idős az enyémekkel, még csak most lettek fél évesek, most lettek valóban "férfiak", meg kell vívniuk a dominancia harcaikat, ki kell még játszani magukat, persze hogy pattognak :)

Nekem lányaim vannak ők alapvetően zizgósabbak, a fiúk meg fognak nyugodni szép lassan, de az hogy engedelmes-e egy patkány nevelés ill. pati személyiség kérdése... Nekem is van amelyik hallgat van aki megy a maga feje után de ha baj van (kint sétánál megijed egy hangtól) rögtön rohan hozzám, nevelés, szoktatás kérdése főleg...

És csak elszögezném némely patkány okosabb egy kutyánál... lelkiismeretes állatbarát és főképp patkányos ilyet nem ír, hogy "csak egy patkány"...

2013. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,egyetértek.Sajnos sokan lenézik őket.Amúgy okosak, engedelmesek és hűségesek az enyémek, csak hát még egy kicsit félnek mindentől és nekik a ketrec biztonságosabb, mint a gazdi... :( Tudnál szelidítés ötleteket javasolni hogy ez jobban menjen?A válaszaidat előre is köszönöm:)
2013. jún. 22. 13:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!