Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit szoktak általában enni a...

Mit szoktak általában enni a görények? Milyen kaját érdemes nekik adni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 20. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

A Magyar Vadszgörény Klub honlapján megtalálsz minden velük kapcsolatos információt, többek között az etetéséről is (tartás menüpont).


[link]

2008. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik ismerősöm régóta tart görényt. Ő mondta, hogy csirkehúst szokott neki adni eldarabolva, nyersen.
2008. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oké köszi:) csak ami oldalakat néztem az volt h sok zsiradékot megszénhidrátot meg mittom én...de kaja féle egyse volt felsorolva...
2008. jún. 20. 22:40
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
A szomszédom konzerv macskakajával eteti (nem a száraz, hanem a "szaftos" fajta), de a nyers hús is tökéletes.
2008. jún. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
53%

nekem 9 éve van egy görény kislányom!

a tejszinhab a kedvence:d

mig fiatal volt kapott nyershust azt nagyon szerette de igy idösebb korára a macska kajánál maradtunk.és ahog yaz elözö mondta az a 'szaftosabb' paprikát dinnyét is nagyon szereti:D

2008. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Sok húst:) Mégis csak ragadozók.

Azonkívül tápot, tojássárgáját, pasztát és mindenből egy picit. :)

2008. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

*jó minőségű görénytápot, ezt leginkább kiskorában add neki.

*one macskatápból a juniort, később a felnőttet is lehet

*száraz macskatápok közül is a jó fajtát, konzervezt egyáltalán ne adj neki!!!!!

*görénykonzerv

*májkrém

*gyümölcsök közül az olyat ami nem magvas

*zöldségek közül ami nem puffasztó és mint pl a kukorica amit nem tud megemészteni

*cálciumos pasta

*nasi is mehet, ezt kitapasztalod majd h miket szeret.

*én bébi tápszert is szoktam neki venni, jó éjt papi, ez HIPP es, babakekszes tejbegríz...stb. ezt imádja.

* hússal én is próbálkoztam, de kiköpdöste a csirkehúst, de bezzeg a grillcsirkét megette :)

2008. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

jézusom...tejszínhab...grillcsirke...ne csináljátok már...meg akarjátok ölni szegény állatokat???az első választ kövesd!!!

A vadászgörények obligát húsevők. Megfelelő bélflóra hiányában, szervezetük nagyon rosszul hasznosítja a növényi eredetű tápanyagokat, ezért az étkezés fő alkotója a hús legyen, kb. 80-90%-ban. Etetésnél érdemes ügyelni a változatosságra, hogy ne alakuljon ki az állatnál hiánybetegség, étel intolerancia.


TILOS: kutyatáp, disznóhús nyersen, tej (sok görény laktóz-érzékeny), citrusfélék, szőlő, mazsola, egészben: főtt kukorica, borsó, egyéb zöldségek, a nehezen emészthető ételek, sózott, fűszeres ételek, szálkásan törő csontok, magas szénhidráttartalmú jutalomfalatok, gyakori etetésre: tojás, nyers hal, joghurt, a görény jutalomfalatok többsége.


SZABAD: rendszeresen: szárnyas húsok, csirkenyak és szárny, egér, patkány, napos csibe, liofilizált hal, halfilé (főve), nyúl, bárány, disznó főve, uborka, tojás, alkalmanként: marhahús, körte, dinnye, reszelt vagy pépesített répa, sajt, túró, rizs, jó minőségű macskatáp (Royal Canin Feline Nutrition Growth 34, esetleg, Eukanuba). A közérti macskatápokat kerüljük, ezek nem alkalmasak egy görény táplálására. Sajnos, ugyanez igaz, a Magyarországon forgalomban lévő görénytápok többségére is.


Megfelelően változatos etetés mellett nem lesz szükségünk táplálék kiegészítőre. Ha mégis, az alábbiak beváltak: Ferretone, Ferrevit, Gimpet paszták, Béres macska cseppek. A görények emésztése nagyon gyors, ezért vagy naponta kétszer etessük, vagy folyamatos hozzáférése legyen az ételhez. Kölyköket és vemhes anyákat 3-4 alkalommal kell etetni. Kölyköt, vemhes anyát ne etessünk közérti macskatáppal.

2009. júl. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!