Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék hörcsögöt tartani....

Szeretnék hörcsögöt tartani. Mik az igényei? Milyen fajtát és hol vegyem? Általában hány évig élnek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
www.google.co.hu
2013. jún. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én mindig is aranyhörcsögöt tartottam, most is, ők szerintem a legaranyosabbak és a legkönnyebben szelídülnek meg. Én díszállatkereskedésben szoktam venni.

Kb. 2 évig élnek megfelelő körülmények között tartva és ha nem szól közbe valami betegség.

Egyedül kell tartani, ez fontos!!

Tehát csak egyet vegyél. A szoba olyan részébe helyezd el, ahol nincs huzatnak kitéve, valamint ahol nincs nagy fény, tehát ablak mellé semmi esetre se helyezd.

Vegyél neki forgácsot alomnak, ez lehetőleg nagyszemű, puha legyen és ne legyen poros. Lehet illatosított is.


Ilyen ketrecet ajánlok neki, csak a mókuskereket cseréld le nagyobbra (kb. 20 cm-es átmérőjű kell neki):

[link]


Méretben ennél kisebb ne legyen a ketrec! Fontos, hogy legyen házikója, 2 db etetője (1 a magoknak a másik pedig a gyümölcs-zöldségeknek) és legyen mókuskereke!

Játékok közül adhatsz még neki ilyen fa gurítható hengert, libikókát, csúszdát, létrát, csőrendszert, egyéb mászókákat.


Ilyen magkeveréket vegyél neki, ez a legegészségesebb a számára és a legfinomabb, többféle kiszerelésben kapható: [link]


A magkeverék mellé minden nap friss jól megmosott és meghámozott gyümölcsöt-zöldséget kell neki adni. Az alma az, amit minden nap kapjon! Emellé minél változatosabban adjál neki mindenből egy picit, épp ami van, pl.: egy karika sárgarépa, egy karika uborka, egy kis salátalevél, egy cikk paradicsom, eper, barack, szilva, körte, dinnye, paprika, cseresznye...stb.stb. A gyümi-zöldség magokat nem szabad neki odaadni!


Heti egyszer adj neki háztartási kekszet, diót, keményre főtt tojást (30 percig főzni), főtt vagy sült natúr csirkehusit, túrót, tejfölt.

Néha lehet adni neki: borsót, főtt rizst, trappista sajtot (heti kétszer).


TILOS adni: káposzta, krumpli, karalábé, karfiol, citrom, fűszeres vagy sós olajos ételeket, petrezselyem zöldjét, paradicsom zöldjét. Ezektől elpusztulhat!


Minden nap foglalkozz vele, kb. fél órára enged ki hagy szaladjon szabadon a lakásban. Úgy, hogy vagy figyelsz rá, vagy pedig úgy csináld meg, hogy ne tudjon sehova elbújni.


Legyél hozzá kedves, beszélj hozzá és mindig lepd meg valami finomsággal, hamar meg fog szelídülni. Arra figyelj hogy az álmából soha ne ébreszd fel, hagy aludjon amikor aludni szeretne.

Nappal alszanak és estefelé ébrednek fel, aztán egész éjjel ébren vannak, játszanak, hajtják a mókuskereket.


Nagyon tiszta állatkák, csak a ketrec egyik sarkába járnak pisilni. Ezt minden nap távolítsd el a ketrecből és friss forgácsot tegyél a helyére mindig, ami felszívja. Valamint minden nap távolítsd el a romlandó kajákat is tőle, mindig frisset kapjon.

Kb. heti egy alkalommal (bár függ ez a ketrec méretétől is) kell az egész ketrecét kitisztítani, fertőtleníteni, majd jól átmosni és friss forgácsot helyezni a ketrecbe.

2013. jún. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok:


Csokit se szabad adni neki.

Ehelyett inkább vegyél ilyen szárított banán chipset, dropsot...stb.stb, rengeteg mindent lehet kapni még ami nagyon finom a számukra és egészséges is.

2013. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat :)
2013. jún. 13. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:

A dzsungáriai törpehörcsög is ugyan olyan szelid, ha jól van szocializálva, illetve jó helyről van! Jó helyről 2-3 évig élnek roszabb helyről (beltenyészet, örökletes betegség) 1.5 év az átlag életkor...

Kevesebbet eszik és kisebb, mint az aranyhörcsög.

Amit a 2. írt teljesen stimmel a dzsungira, de kisebb kerék is elég neki. Bár szerintem ha hiperkatív a hörikéd, akkor nagyobb rácsosabb ketrecet vegyél neki, ezen nem tud annyit futkozni... És este engedd ki biztos helyen. :)

2013. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!