Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degut lehet tengerimalaccal...

Degut lehet tengerimalaccal egy ketrecben tartani?

Figyelt kérdés

2013. jún. 16. 10:52
1 2
 1/18 anonim válasza:
0%
Ha elég nagy a hely, és fiatalok az állatok. Az egyévesek már nem szokják meg a "betolakodót". Meg lehetőleg ne két hím legyen.
2013. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Nem, nem két hímet akartam :)
2013. jún. 16. 11:30
 3/18 anonim ***** válasza:
Eszedbe nem jusson....
2013. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem. Más a testbeszédük, ezért ok nélkül egymásra támadhatnak.
2013. jún. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, nagyon rossz ötlet!


1. Teljesen mást esznek. (a szénát leszámítva) Hogy oldod meg, hogy egy ketrecben lakjanak, de ne férjenek hozzá a másik tápjához?

A tengerimalac igényli a friss gyümölcsöket, zöldségeket, és a jó minőségű tengerimalactápot, amelyben van plusz C-vitamin, mert nem termel a szervezetük. Ezzel szemben a deguk cukorbetegek, speciális étrend kell nekik sok odafigyeléssel. Friss gyümölcsöket, zöldségeket ritkán kaphatnak, és a szervezetük termel C-vitamint, annyi plusz vitamin, amennyi egy jó minőségű tengerimalac-tápban van, már túladagolásnak számít, és szegények szervezete nem tud mit kezdeni vele. Hamar tönkrevágja az egész emésztésüket, és belehalnak.

A deguknak a Versele-Laga Chinchilla Complete (ez a legjobb!) táp, sok-sok széna és nasinak gyógynövények kellenek. A tengerimalacoknak pedig Versele-Laga Cavia Complete, ugyanúgy sok széna, és mellette gyümölcsök-zöldségek.

Fontos még megemlítenem, hogy a deguk tápjára nagyon oda kell figyelni, mert amiben szotyi vagy kukorica van, az szintén cukorbetegséget okozhat, nem szabad megvenni, hiába degutáp néven adják el. (Pepe, Panzi, Yoyo stb. a degutápok legalja)

2. Másmilyen ketrecet igényelnek. A tengerimalac nagy alapterületű, lapos ketrecet igényel, legalább 100x50 cm-eset, míg a degu inkább magasat, legalább 70x50x70 cm-eset. Ha van tengerimalacod, és mellé szeretnél berakni egy degut, akkor ki kell ábrándítsalak, de a deguk kiférnek a legtöbb malacketrec rácsai között. Az én deguim gond nélkül közlekednek a 2,5 cm-es rácsközű malacketrecen át. (a saját ketrecük 1,5 cm-es rácsközű, azon nem férnek ki) Persze, megoldható, hogy veszel vagy csináltatsz egy 100x50 cm alapterületű, 100 cm magas ketrecet, 15 mm-es rácsközzel, de gondolom neked sem kényelmes erre költeni több tízezer Ft-ot, ha nem többet.

3. Más állatFAJok. Mások a szokásaik, más a testbeszédük. A deguk sokat piszkálgatják egymást, örökmozgóak, és szeretik magukat kitombolni a ketrecben is. Arról nem is beszélve, hogy mindent megrágnak, a malacokba is biztos belekóstolnának :) Ezzel szemben a tengerimalacok (saját tapasztalataim szerint, és a degukhoz viszonyítva) nyugisak, viszonylag épen hagyják a ketrec berendezéseit, és sokat pihennek. Nem jó őket összeereszteni, legfeljebb ketrecen kívül érdemes próbálkozni.

4. Méretben nagy eltérések vannak. A tengerimalac átlagosan 700-1000 gramm, míg egy degu csupán 200-300 gramm.

5. Személyes tapasztalatok: Én azt vettem észre, hogy a deguim kerülik a tengerimalacokat, ha lehet. Ha kaját rakok le hozzájuk, akkor már nem ilyen félősek, könnyedén ledominálják és elkergetik a közelből a malacokat, hogy csak ők kettesben egyék meg a finom falatokat. A malacokat érdeklik a deguk, de félősek, lapítanak, és hiába sokkal nagyobbak, hagyják, hogy a deguk legyenek a dominánsak.


Csak a legfontosabb érveket soroltam fel, még sok mindent fel lehetne hozni ez ellen. Semmiképpen ne tartsd őket együtt!

Olvass utána a tartásuknak alaposan, ne legyél felelőtlen!

Mivel a tengerimalacok és a deguk is társas állatok, ha mindkét állatot tartani szeretnéd, az egyik ketrec legyen legalább 100x50 cm alapterületű, benne 2 malac, a másik ketrec pedig legyen legalább 70x50x70 cm-es, benne 2 degu.

2013. jún. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Van már degum több mint 4éve tudom mi a jó neki, hogy kell tartani, mivel kell etetni, milyen ketrec kell neki. De köszönöm, olvastam, hogy más is tartja őket együtt, és nagyon jól kijönnek :)
2013. jún. 17. 11:11
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem jönnek ki, más faj...

Miért akarsz rosszat az állataidnak?

Meg azt sem értem, hogyha ennyire okos vagy, minek kérdezel?...

2013. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az igen :D azért írtam ide,mert nem tudtam, de mivel ide is azt is írták, hogy lehet, azt is, hogy nem, ezért utána néztem és ha valakinek már több éve együtt vannak biztos nem rossz nekik attól, hogy más faj...
2013. jún. 17. 13:15
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem jó nekik, megvannak persze, megszokták, de nem érzik jól magukat, miért nem lehet őket külön tartani? Semmilyen különböző fajt nem tartunk együtt...
2013. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem biztos , hogy a legjobb ötlet . Nem tudod esetleg külön tartani őket ? Úgy lehet , hogy jobb lenne . :)
2013. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!