Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malackánkat elvittük...

Halak70 kérdése:

Tengeri malackánkat elvittük az orvoshoz mert túlságosan megnött a foga. Levágtak neki belöle de azóta nem fütyül ill nem tud fütyülni. Mi lehet az oka? Összefüggésben lehet hogy kicsi a foga elöl?

Figyelt kérdés

2013. jún. 16. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem a fütyülőjét vágták le?:D
2013. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Én decemberbe kaptam törpenyuszit. Májusra hatalmas foga lett. Állatdoki, levágta. Eltelt egy hónap és még nagyobb mint a multkor a foga. Nem tudom mi lesz, neki se tesz jót hogy havonta altatják.. :/
2013. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk valamit amivel tudja a fogát kaptatni? Erre még nem gondoltatok? Ha gyakran altatják abba hamar beledöglik
2013. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki szénát és akkor nem kell menni fogvágásra, mert attól folyamatosan kopik majd. Mellesleg az a fő tápláléka, mindig kell legyen előtte!

A visítás meg nem függ össze a foggal.

2013. jún. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan amit úgy hívnak , hogy fogkoptató kő . Szinte minden állatokkal foglakozó boltban lehet kapni . Érdemes egyet beszerezni , mert olcsóbb és egyszerűbb megoldás mint a fogak vissza vágása . Sokat segíthet a száraz táp (tengerimalacok részére készült) , a széna , de még a fűzfaág is adható nekik . :)
2013. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogkoptató kő nem jó a malacnak.

Csak a széna koptatja igazán a fogait.

Az, hogy nem tud "fütyülni" (bár nem tudom melyik hang lehet az, az enyémek néha uííí-zni szoktak, vagy mormognak) az persze, hogy összefügghet a foglevágással.

Foghúzás után az emberek is másképp tudnak beszélni egy darabig.

De az is lehet, hogy azért fütyült, mert fált neki, és most nem fáj.


Altatásban vágták?

Remélem a hátsó fogait is megnézték, mert a baj általában azzal kezdődik, hogy ha nem eszik elég szénát, elkezd nőni a hátsó fog, emiatt nem zárnak jól az elsők és így azok sem tudnak rendesen kopni.

2013. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem van 3 malackám és mi is használunk fog koptató követ . Szerintem is jó , és lehet is nekik adni mert a dobozon amúgy is rajta van hogy tengerimalacnak .
2013. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az állatkereskedésben a srác ingyen, altatás nélkül, 2 mp alatt szokta levágni a nyuszik fogát. Nekem nincs nyuszim, de láttam már.
2013. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!