Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacot, hogy kell...

A tengerimalacot, hogy kell fürdetni egyáltalán szabad?

Figyelt kérdés

A tengerimalacomat nem azért akarom fürdetni mert büdös hanem mert 40 fokot mond az időjárás jelentő és azt tuti nem bírja a ketrecben klímánk nincs a házban és nem kapcsolnám be mert nem tesz neki jót de a ventillátor se ha meg kinyitnám az ablakot meleg jönne be tehát a fürdetésre gondoltam csak láttam pár videót amivel nem értettem eggyett

pl.:az eggyik videóban az volt hogy bele tették a malacot a nagy medencéb



2013. jún. 17. 10:11
 1/6 anonim válasza:

A TENGERIMALAC NEM BÜDÖS CSAK AKKOR HA A KETRECÜKET VAGY A TERRÁRIUMUKAT NEM TAKARÍTJÁK KI RENDES IDŐKÖZÖNKÉNT!!!


A malacok fürdetésekor 2 dologra is kell ügyelnünk:


1.A fülébe és a szemébe ne kerüljön víz!


2. Ne tegyük túl sok vízbe nehogy megfulladjon!


A neve alapján ne higgyük, hogy minden malacka tud úszni, mert a mély vízben könnyen megfulladhat!!!


Ha nem is fürdetjük sokszor malacunkat fél évente egy fürdés mindenképpen hasznos!

2013. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem eg vizes rongyal vagy szivaccsal óvatosan tôröld át!

Az egyik ismerősöm az állatorvos tanácsára igy csinálta!

2013. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad.


A lehető leghűvösebb helyre kell tenni, nap ne süsse, legyen midnig elegendő vize és friss élelme. A vizet egyrészt gyűlölik, a neve nem arra utal, hogy valaha is iváson kívül másra használná önszántából, hanem arra, hogy tengerentúlról van.

Könnyen tüdőgyulladást kapnak a hidegtől, ők nem olyanok, mint mi, hogy meghűsölnek a medencében.


Évekig voltak malacaink, minden nyáron volt 30-35, (de még több is!) fok időnként és soha nem volt bajuk vele. Az árnyék és a szellős hely fontos.

2013. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tengerimalacot nem fürdetünk, nem azért kapálódzik, mert élvezi, hanem mert nem akar belefulladni...
2013. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tegyél be nekik hideg csempét, járólapot, vagy hidegvizes palackot. A ketrec tetejére tehetsz jégakkut is.
2013. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak
2013. jún. 17. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!