Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehetne tenni?

Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Van egy új aranyhörcsögöm, már 2 hónapja nálunk lakik, de az a baj, hogy rettentő sokat alszik. Csak este 10-11 fele jön ki. Eszik rendesen, iszik, játszik és rohangál is, de félős és még nem nagyon mer úgy enni, hogy pl. leteszem őt az asztalra és ott eszi meg a gyümölcsöt/zöldséget. Előző hörcsögöm naponta többször is kijött több időre. Tudom, hogy éjszakai állatok, de azért ... :D Így, mivel igencsak ritkán jön ki, alig tudok vele foglalkozni. Talán azért fél még és ijed meg néha. Egyébként szelíd, nem harapós. Valami javaslat, hogyan tudnám mégjobban magamhoz szoktatni vagy hasonló? :/// Tippek?


U.i.: Én pedig nem nagyon szeretném felkelteni. :\ Reggel kijön egy kicsit és még az éjszaka közepén. :DD Tehát... Hogyan tudnám megcsinálni, hogy ne féljen kint enni stb...? Vagy azt megcsinálni, hogy ne aludjon egész nap, hogy tudjak vele foglalkozni és szokjon engem. Egyébként a családban csak én nekem engedi, hogy kivegyem, mert anyától is elugrik, de tőlem nem. Csak annyi a baj, hogy ezt kevesellem. Szeretnék legalább napi 1 órát vele tölteni ... :( Segítsetek!!



2013. jún. 18. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lustább, mint az előző hörid! Az előző hörcsid, is arany volt?? O.o A Dzsungik többször fennvannak nappal is nem csak éjszaka.. :)

Amikor ennyi adsz neki este mindig egy kicsit előbb adj neki, (persze ne menj el délig csak olyan 7-8-ig kb.) akkor megtanulja, hogy akkor kell felkeli hiszen jön a kaja.. :) És akkor kiveheted.. ;)

Kézhez szoktatni pedig kajával, és türelemmel.. :)

2013. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az előző törpehöri volt.:) 2 hónapja hunyt el szegény... Ő elég kezes volt, hisz amikor kivettem és simogattam, egyből el is aludt a kezembe.
2013. jún. 18. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem minden aranyhörcsög egyforma. Mindegyik más és más személyiség. Van aki lustább, van aki félősebb.

Felkelteni semmi esetre sem szabad!

Ha engedi neked hogy kivedd őt és megmarad a kezedben, akkor szelíd, semmi baj nincs vele csak egyszerűen sokat szeret aludni.

Este játszál vele amikor ő felébred. Milyen idős? Mert általában az idősebb aranyhörik alusznak sokáig. Az enyémek pl. már nemsokára 2 évesek lesznek és ők este 10-ig alusznak! Régebben meg már délután 5-kor fent voltak amikor még fiatalok voltak. Szóval a korától is függ az alvás mennyisége. Engem nem zavar, hogy most már későn ébrednek fel, még ébren vagyok és még jut időm arra hogy játszak velük este 10-kor is. 2 aranyhörcsögöm van külön ketrecben és minden nap kb. este 10-kor kelnek fel, ekkor rámásznak a kezemre és leteszem őket fél-fél órára szaladgálni szabadon a lakásban.

2013. jún. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondoltam én hogy törpe! :) Ők napközben is sokszor fent vannak míg az aranyok tényleg éjszakai állatok! :)
2013. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy olyan idős lenne, hisz még szép sima a szőre, nem ritkul, szépen fénylik.:) Sajnos pontosan nem tudom mennyi idős, mert Fehérvárról jött a höri, anya munkatársát kértük meg, hogy megvegye. Mert nálunk nem kapható aranyhöri. Én 3 hónaposnak tippelném.. :D
2013. jún. 18. 21:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyémeknek is szép fényes a bundájuk, mégis idősek már.

A koruk abban látszik meg, hogy tovább alszanak és játék közben hamarabb elfáradnak.

2013. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!