Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac alá mit rakjak?...

Tengerimalac alá mit rakjak? Szerintetek melyik a jobb? Faforgács vagy pokróc? Többi lent

Figyelt kérdés
Pár nap múlva veszek 2, kb. 5 hetes tengerimalacot.Az lenne a kérdésem hogy inkább a faforgácsot jó tenni alájuk vagy mint azt a youtube-n sok videóban látni, pockrócot?Nem pisilnek majd rá, vagy kell akkor egy almot tenni a ketrec sarkába? És a ketrec 100*50-es lenne, de az elég kettő felnőtt tengerimalacnaknak is?

2013. jún. 19. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nálunk két degu volt, és mi ruhát tettünk alá. Kinőtt, kihízott ruhákat szabdaltunk és 2 naponta cseréltük. Az azért jobb, mert nem szórja a port, nem kaparják ki. Párom is hozta haza a még nem használt géprongyokat. Egy nagyobb póló 8 napig is kitartott.
2013. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
faforgács. eleinte én is ruhákat tettem alájuk, de hamar megbüdösödtek és semmi gusztusom sem volt kimosni őket. a forgácsot meg 3 naponta cserélem.
2013. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Amikor nekem volt malackám, macskaalmot raktunk alá és arra a faforgácsot. Szerintem jobb, mint a pokróc, imádta belefúrni magát. Főleg a friss, illatos forgácsba. :-) Bár ő terráriumban volt, nem ketrecben, úgyhogy nem tudom, mennyire fogja kidúrni.
2013. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Szia

Én is próbálkoztam már mindennel, pokróc - fürdőszoba szőnyeg - tudod az a szivacs. De most már jó ideje - a macskaalom alulra - nem olyan sok + rá faforgács - ez a kombó jól szívja a negvességet és nem nagyon büdösödik be... nekem is 2 mali van egy 50*100-eaban jól elvannak - hetente egyszer van náluk takarítás - alapos -kimosom mindíg a műanyagot is.. 1 hét után van egy kis szaguk - de nem vészes...

pokróc rongyok - nálam is azért nem jöttbe mert rápisil és másnapra valami iszonyat büdös lesz..

A jobb minősédűű tömörebb forgácsot vedd - olcsóbb is és tapasztalataim szerint azt valahogy nem tudják olyan könnyen kitúrni mint a finomabb "állagút"

sok sikert hozzáluk :)

2013. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor azthiszem a faforgácsot fogom alkalmazni :)
2013. jún. 19. 15:45
 6/16 A kérdező kommentje:
És egy hónapra csak a faforgács mennyibe kerül?
2013. jún. 19. 15:48
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ honnan veszed, de szerintem 500-600 Ft-ból meg van. Nekem is ketten vannak, nemsokára érkezik a harmadik. Nálunk a pellet-fürdőszobaszőnyeg párosítás vált be. Igaz hogy egy kicsit drágább a pellet, de ha találsz jó minőségűt olcsón (pl. Alphazooban), akkor nagyon megéri! Hetente egyszer kell takarítani, és egyszerre csak kevés pellet kell alájuk, mivel a pisivel megdagad, így betölti a ketrec alját. :) Sok sikert és boldog pillanatokat hozzájuk! :)
2013. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem felejtsd el a ruhát! Sokkal egézszégesebb ha faforgácsot teszel alá! És rohadtul büdös lesz a ruha tőle, könnyen bebüdösödik, míg a faforgács 1 hétig bírja, egyébkétn elég lesz a ketrec mérete! Egéybként nem muszáj mindenféle csiri-csáré faforgácsot venni amire fel van tűntetve h milyenfából van meg stb, vedd meg a legolcsóbbat, és ennyi, én is ezt teszem és semmig ond nincs vele, nem kell a legdrágább túlárazott hülyeségeket megvenni, mert hidd el tök felesleges. Egyébként ha van valami ismerősöd aki műhelybe dolgozik és tudna hozni neked forgácsot az is teljesen megfelelne!
2013. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Láttam hogy valaki úgy csinálja, hogy mielőtt beleszórná a faforgácsot a ketrecbe tesz újságpapirt alá.Ez jó megoldás, jobban beszivja a nedvet?
2013. jún. 22. 20:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az újság papír az biztos nagyon jól beszívja (egy kis fizika: az újságpapírba mikroszkólikus hajszálcsövek találhatóak, amik megtelítődnek vízzel) és ez edig rendben is van biztos elnyelni, kérdés az hogy ez nem lesz büdös?? Próbáld ki, tapasztald ki, hiszen egy próbát meg ér, de ha büdös lesz (ami elképzelhető) akkor inkább maradj a sima forgácsnál, én mindig csak sima forgácsot teszek alá, és ennyi, de az egyik ismerősöm egy kis macsek almot is önt alá, az se aj, hiszen az is elfedi a szagot és beszívja a nedvességet!:)
2013. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!