Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az én hibám hogy meghalt?

Az én hibám hogy meghalt?

Figyelt kérdés
Ma meghalt az egyik szeretett tengerimalacom. Reggel szokás szerint átettem őket egy másik ládába, mert a másikat ki kellett takarítanom. Még mielőtt bevittem volna a ládát a szobába, előtte gyorsan elugrottam wc-re.....Ekkor még zárva volt a bejárati ajtó, ami mellett a láda volt. De mamám kiment és nyitva hagyta. Hirtelen azt hallottam, hogy a malacok hangosan kiabálnak és futottam ki. A láda felborítva és az egyik malac ész nélkül futott az ölembe. Felvettem és gyorsan szaladtam ki az udvarra....Ekkor megláttam az egyik tacskónk szájában Pihét, amint mama szedi ki a kutya szájából.....Már nem élt.....Nem bírom feldolgozni ezt az egészet. Most anya, apa és mamám is engem hibáztat....Én úgy gondolom, hogy valóban én vagyok a hibás, mert vigyáznom kellett volna rá! Szeretnélek megkérdezni titeket is, hogy most akkor tényleg én vagyok a hibás? Anyukám azt mondja, hogy nem való nekem állat, és Májkit, a másik tengerimalacot is eladja....

2013. jún. 24. 14:41
1 2
 11/17 Platypus ***** válasza:
100%
Te jó isten. Nem a te hibád, ez baleset volt. A szüleidnek van valami komoly defektje. Ezzel semmi mást nem érnek el, minthogy hatalmas fájdalmat okoznak neked és a többi állatotokkal is jól kicsesznek. Semmivel sem lesz ettől egy gyerek felelősségteljesebb, legfeljebb egy életre szóló sebhelyet lehet vele okozni. Ha direkt bántottad volna a malacot, akkor lenne reális egy ilyen büntetés. Nem neked nem való állat, hanem nekik nem lenne való gyerek, már bocsánat. Egy szerető szülő ilyenkor a gyerek mellett áll és vigasztalja... És egy ilyen eset után mindenki megtanulja hogy borzasztóan vigyázzon az állataira.
2013. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

most bocsi, hogy ezt mondom, de a szüleid nem normálisak...

te konkrétan nem is vagy hibás, és szerintem felelős gazda is voltál.

2013. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
igaza van az előző hozzászólóknak. meg kéne mondanod nekik, hogy NEKIK EGYÁLTALÁN NEM VALÓ GYEREK mert (már bocs) rohadt szemetek!!!!
2013. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
igazuk van nem normálisak a szüleid amikor nekem elpusztult az egyik lágyhéjú teknősöm akkor anya ne azt mondta hogy jaaj eladom az összes állatod hanem megvígasztalt
2013. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 eperke20 ***** válasza:
A szüleid tényleg nem normálisak. Én nyuszival jártam hasonlóan, de nem csinálták ezt velem szüleim, sőt még aznap vettek egy másik nyuszit. Nem tudod valahogy rábeszélni őket, hogy nálad maradhassanak?
2013. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Régebben is volt már kutyusom. Rendszeresen takarítottam a helyét, minden nap felszedtem az ürülékét, és minden evés után elmostam a tányérját tisztára. 1 évig volt nálam....Az iskolában történelemből kaptam egy egyest, és eladták Bellát. Eltelt 1 év, és úgy döntöttek, hogy vesznek 2 tacskót. Lolához nőtt a szívem....mi együtt vagyunk egyek. Mégis szétválasztanak minket. Nem bírnám rájuk mondani, hogy "nektek nem való gyerek", mert hát a szüleim és szeretem őket, de néha tényleg már kiborulok rendesen és mondok 1-2 csúnya szót. Amikor Bellát eladták, akkor 1 hétig a szobámban kuksoltam és nem szóltam senkihez sem. Nagyon megviselt...amikor hazajöttem az iskolából, utána rögtön mentem a pórázért, hogy megyünk sétálni...de nem találtam sehol. Akkor mondták meg, hogy eladták.......Ma jöttek Májkiért. Én összepakoltam a cuccait, és ajándék képen vettem még egy doboz tengerimalac eledelt, ami a kedvence volt. Sírva szakadtam el tőle.....A tacskókra is van már jelentkező...Jövőhéten őket is elviszik....Köszönöm mindenkinek a megnyugtatást! Sokat segítettetek lelkileg!
2013. jún. 25. 18:53
 17/17 anonim ***** válasza:

En sirva fakadtam az utolso kommentedet olvasva :( Pontosan tudom milyen igazan szertni egy allatot, es utana elvesziteni. Az en kutyusom mar ket eve elpusztult, de azota se gyogyultak be a sebek, ma is tisztan emlekszem azokra az ejszakakra, amiket ott toltottem mellette mielott elpusztult. Tiz eves voltam, iszonyuan megviselt...

Tudom hogy ezzel nem segitek, de a szuleid tenyleg nem normalisak, nem ertem hogy tudnak ilyet tenni a sajat gyerekukkel es az allataikkal, mert ez nekik is akkora buntetes, mint neked.

Szerintem kuzdj a barataidert, csak meg tudod oket akadalyozni a tervukben, ha nem, akkor nincs szivuk.

De ha megsem tudod lebeszelni oket, kikonyorogni, hogy maradjanak a kutyak, akkor ha esetleg meg tudod oldani, akkor azt javasolnam, hogy probald meg tartani a kapcsolatot az uj gazdikkal, hogy mindig kaphass friss infokat az allatokrol. Nekem ez sokat segitene, bar tudom, hogy igy is iszonyu fajdalmas.

Egyebkent latszik, hogy imadod a kedvenceidet:)

2013. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!