Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mibe pusztulnak el leggyakrabb...

Mibe pusztulnak el leggyakrabban a tengerimalacok?

Figyelt kérdés
Az öregségen kívül.
2008. jún. 23. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nem megfelelő ételektől pl.
2008. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érzékeny a gyomruk, hasmenéssel járó megbetegedésben nagyon könnyen elpusztulnak. Emellett elég ijedősek, könnyen kapnak infarktust, ha nagyon megijesztik őket.
2008. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát ez nehéz kérdés..mert pl nekem eddig 3 tengerimalacom volt....2 egyszercsak meghalt...pedig semmi baja nem volt...reggel ott vinnyogott a terráriumban..mire hazaértem már kampec volt...így járt 2...és a 3. malac az meg simán végelgyengülésben..nem élnek sokáig a tengerimalacok...:(
2008. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tengeri malacok sokáig elélnek. 7-9 évet is élhetnek. Sajnálom az elvesztett malackákat :(
2008. júl. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8évesen kaptam egy malackát és annyira akartam, hogy jól érezze magát, hogy túl etettem (azt hittem, hogy mindig éhes. A kertből folyamatosan hoztam neki a zöldségeket). Kb. 4éves korában ki is múlt szegény a túlsúlya miatt.
2008. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Például hogy túlnő a foguk. Különösen az oldalsók, mert ilyenkor a kettő így egymásra megy és egészbe nyeli le az ételt, mert máshogy nem tudja. És ilyenkor egészbe jön ki a kaki. Néha nem is tud üríteni. Az enyém ebbe halt bele. Bélcsavarodást kapott. Felvolt puffadva a hasa. Hiába masszíroztam, adtam neki a gyógyszert már nem segített.


Érzékenyek a huzatra is. Tüdőgyulladást is kaphatnak. A másik malackám ebbe halt bele.


Az hülyeség hogy nem él sokáig egy malac. Az enyém már lassan öt éves lesz és még semmi baja. Meg is látszik mert itt született nálunk.

Régebben vettünk az állatkereskedésbe egy malacot. Három hónapot volt nálunk és elpusztult. Hiába vittük állatorvoshoz. Ugyhogy függ a malac állapotától is hogy meddig élnek.

2008. júl. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!