Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell helyesen kézhez...

Hogyan kell helyesen kézhez szoktatni egy tengerimalacot?

Figyelt kérdés
Huha ez összetett lesz, de kérlek segítsetek. :/ Én már elkezdtem a tengerimalacaim kézhez szoktatását, hétfőn jöttek hozzánk (ma péntek van), rögtön kaptak kettő alagutat, (merthogy ketten vannak), és utána olvastam el, hogy hogyanis kell kézhez szoktatni közben kaptak egy házat is, a nagyobbik (azthiszem ő a dominánsabb mert mindig csipkedi a kisebbiket), egyből elis foglalta és nem nagyon engedi be a kicsit (egyébként két lányról van szó). Szóval a kérdésem igazábol az lenne, hogy kivegyem a házukat, mert most kapnak egy új, nagyobb ketrecet, nem mintha eddig kicsi lett volna nekik), egy sajátkészítésű nagy ketrecet kapnak, és abba is lesz majd építve ház, és addig ne tegyem be amíg kézhez nem szoktak, csak ééjszakár a mostani házukat? Vagy már annyira hozzávannak szokva, hogy hagyjam inkább bent nekik az új ketrecben is? Ettől még kézhez tudom szoktatni őket? És a másik kérdésem, hogy mikor hazahoztuk őket a párommal és betettük a ketrecükbe nem bújtak el hanem előbb felmérték a terepet körbe néztek ettek. Még aznap kivettük őket ölbe és egy darabig nagyon jól elvoltak és motyogtak, mikor már nagyon menni akartak visszatettük őket, azóta midnen nap kivesszük őket kicsit, de azt veszem észre h nem kezesebbek lezsnek hanem egyre inkább félnek. Valamit nem jól csinálunk?:S Segítsetek kérlek, nem szeretném elrontani, a kézhez szoktatást, és nem szeretném ha félne tőlem örökre. :S

2013. jún. 28. 14:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja még azt elfelejtettem, hogy egyébként esténként mindig ugrándoznak helyből 180°-os fordulatokat tesznek a levegőben stb, erről olvastam h a "popcornozás" azthiszem legalábbis mert, ha nem akkor idegi probléma lehet:) De étlem, hogy az lennem szóval én ezt jójelnek tekintem. Ez már haladás akkor?
2013. jún. 28. 14:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs,hogy kell helyesen.. :S

Nekem volt 7 évig egy tengerimalacom,és csak simán felemeltem,és tartottam a kezemben,nem sírt,nem lett tőle semmi baja,és az állatorvos se szólt semmit,hogy rosszul csinálnám.

Lehet,hogy csak félősek,és majd idővel hozzászoknak a kézben tartáshoz! :)

2013. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A baj hogy rosszul kezdet már el. Először is ha most hoztátok őket minimum hagyni kell őket 1 hétig hogy megszokják az új környezetet, helyet, új ketrecet stb, hangotokat ilyesmi. Tehát 1 hétig békén kéne őket hagyni. aztán lehet simagatni őket, rengeteget beszélni hozzájuk, kerülni a hirtelen mozdulatokat stb. És ezt így folytatni néha kivehetitek őket kiengedhetitek akár a lákasába, pl nappali vagy fürdőszoba (olyan helyre ahol nem tudnak szétrágni vezetéket, illetve nincs túl sok szönyeg) maj dmikor már minden oké játszhattok és stb. Egyébként mekkora ketrecük van? Ahhoz pedig nem tudok hozzászólni hogy ki-e vedd a házat vagy ne. Igazából gőzöm sincs.. Nekem is van 2 lány, és ők jól elvannak egy nagyházba nekem 120*65-ös ketrecem van így bőven elfért benne egy szép nagy házíkó. Sok sikert kívánok mindenhez! Ha van kérdésed a tengerimalaccal bármivel kapcsolatba szinte mindenre tudok neked választ adni, írj üzit nekem és mindenben segítek!:) Üdv: Norbi
2013. jún. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Sajna rosszul kezdted el. Viszont hosszú lenne leírnom így add meg az-email címed és küldök neked hangüzenetet.
2013. jún. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha most hoztad őket vegyel ki mindent. Házat alagutat mindent. Mivel felnek a nap nagyreszet elbujva fogjak tolteni es igy se a mozgasokat se semmit nem szoknak meg. Persze hogy felni fognak az elejen de eppen ezert hagyni kell őket igy hogy megszokjanak. Ha adsz nekik kajat vagy nadit probald a kezedbol adni nekik es beszelj hozzajuk. Kiveheted oket es ha kivetted is valami finom nasit probalj adni a kezedbol az oledben. Minel tobbet csinalod k osdzekotik a jot veled. Mint a kutyaknal a jutalomfalat ha jot csinaltak. Kis idő mulva mar nyugadtan elterulten fognak fekudni a helyukon. Nemfognak felni es elszaladni ha mesz hozzajuk. Amikor mar ugy erzed egesz jol megszoktak. Beteheted nekik a buvohelyeket mert most mar csak pihenni fognak bemenni nem pedig elbujni toled.
2017. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!