Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Újra jelentkező kétségek?

Újra jelentkező kétségek?

Figyelt kérdés
Másfél éve szeretnék vadászgörényt. Eleinte aggódtam, hogy mi van ha ne lennék jó gazdija (pl. nem tudnék vele elég időt tölteni). Ez elmúlt, de most megint előjött, hogy ha lesz mi van, ha nem tudok eleget foglalkozni vele. Tudom hogy ez csak rajtam múlik, nem is ezen van a hangsúly, (nem változott az életvitelem) de miért aggódok ezen megint, miért vannak újra kétségeim?

2013. júl. 1. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert valószínűleg érzed hogy nem tudnál vele eleget foglalkozni. Vagy mert sosem volt ilyen sok foglalkozást igénylő állatod, nem tudhatom. Én is idegeskedtem emiatt, nekem a kissé rendszertelen életmóddal volt probléma.

Nézd, ha tudod, hogy van napi legalább 3 órád csak és kizárólag a görénnyel foglalkozni, az jó. (Ez nem egyszerre három óra, hanem több kisebb idő. Az etetések előtt játszani akar, az etetések után játszani kell, alvás előtt lefárasztás, mert hiszti van, alvás után játék, mert az neki jár, és ha megunt, állj haptákban, hogy bármikor kéznél lehess. A mienk ilyen kis akaratos.)

A szabadidő mellett inkább azt gondold végig, görénybiztos-e a lakás. Elvégre magára kell hagynod. Én ma reggel a kihúzható kanapé alsó dobozából szedtem ki fél órás küzdelem árán, mert bemenni be tud, kijönni már nem. (Hogy jutott be, rejtély. Fogat mosni mentem ki.)

De ha kétségeid vannak, az jó, főleg, ha visszatérőek. Ez azt jelenti, foglalkozol a problémával, nem csak azért kell egy görény, mert cuki kis képeket lehet róla feltenni a Facebookra.

2013. júl. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát, figyelj, a görények, hogy is mondjam, SZERETNEK játszani. :) Sok foglalkozást igényelnek, ez biztos. Nekem egy görcsim van, aki természetesen folyton rajtam lóg. :) Ám ő előtte kettő volt egymás mellett és valamivel kevésbé érdekeltem őket, mint a mostanit, mivel ott voltak egymásnak játszópajtinak. Nem azt mondom, akkor is sokat kellett velük foglalkozni, amikor kettesben voltak, de azért annyira nem hiányoltak, mint a mostani kis tücsök. :) Tehát, ha nem "kóros" az időhiányod és azért mégis csak lesz pár órácskád naponta görcsizni, akkor lehet kettővel kéne próbálkoznod... :)
2013. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kettőt nem tarthatok... Minden nap van min. 5 órám. Akkor feleslegesen parázok? :D
2013. júl. 1. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!