Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi ketrecet hol érdemes...

Nyuszi ketrecet hol érdemes venni és mennyiért? Mire van szüksége egy nyuszinak? 5000 FT-nál olcsóbban lehet kapni a kisállat kereskedésben (nyulat)?

Figyelt kérdés

2013. júl. 5. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyuszi kisállatker.-ben 3000 körül is van.. :) (Törpi)

Nyuszi kecót meg vaterán, expresszen, jófogáson, apródon.. :) Azon kívül szénára, gondoskodásra, oltásokra, zöldségekre... És nemtudom... Nem értek a nyuszikhoz igazán.. :/

2013. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Nyuszit ne kisállatkereskedésből evgyél hanem magánszemélytől.Náluk már kapsz 1500-2000FT-ért is nyuszkót.Kecót pedig én bolhapiacon vettem 5000Ft-ért semmi baja nem volt 120x60asat csak koszos volt.De vatera, apród, jófogás, stb töredékéért kaphatsz pár hónapos alig használt kecókat is.
2013. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne a nyuszi árán akarj spórolni..inkább vedd megbízható tenyésztőtől kicsit drágábban. Hiába olcsó a nyuszi, ezek általában megbízhatatlan helyről is vannak és jóval több pénzt kell majd orvosra költened, mint, amit a nyuszi árán spóroltál..
2013. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia. Igaz ez a ketrec amit ajánlani fogok 10 ezer forint, viszont nekem ilyenem van, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Minőségi, és imádom. Előnye: Nincs kiszállítási díj, teljesen fen van szerelve (szénatartó,itató,hatalmas búvóhely) Ha most vennél például a veterán mondjuk 5 ezerért. Kapsz 5 ért egy üres már használt ketrecet, neked kell majd állni majd a kiszállítást. Venned kell búvóhelyet, itatót, stb.. És akkor megint csak ott vagy hogy költöttél 10 ezret... Egyébként egy nagyon jó minőségű nagy itatót adnak hozzá, 1 litereset, iszonyat jó... Én nem akarlak semmire rá venni de azért én meggondolnám hoy használtat vennék vagy inkább újat. [link]
2013. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én csináltam saját kezűleg fából és íróasztalból. Emeletes és van nyuszi létra minden frankó... :) Van kis házikója is meg minden :) Tetszett neki nagyon.

A széna legfontosabb - 1 hónapra kb. 500 Ft

Táp - 2500 Ft (lehet olcsóbbat, én versele laga tápot veszek 2 zacskó havonta)

Kell neki itató - 500 ml 600 Ft a tesco-ba

Aztán már csak a zöldség van ami még kell és fontos... répa,saláta levél, alma ... ezek csak a finomságok amiket napközben a széna mellett eszik.

Van még a fogkoptató kő. Én 160 Ft-ért veszem darabját, zöldségdarabosat.

Szoktam neki venni csemege rúdat... 450 Ft 2 db.

Vagy ilyen c vitamin mix. 350 Ft/ kis zacskó... ebbe van valami táp karika,alma,csipkebogyó,hibiszkusz stb.

Maga a nyúl nem drága, ha tenyésztőtől veszed. Általában 1500-3000 Ft között már kapsz... Főleg nem húsvét szezonkor (akkor drágább).

Nyuszi ketrecet nem ajánlok használtan venni, ha nincs rendesen kitakarítva és más állat volt benne, mert borzasztóan félni fog, ha érzi a másik állat szagát.

Én vettem nyuszi pórázt, az enyém szeret kint a szabadban szaladgálni, mert tömblakásban lakunk. Én nem tudom kiengedni a kertbe sajnos :( 1000 Ft már azt is kapsz.

Vannak az oltások 3-5000 Ft között mozog egy kombi oltás. Állatorvos függő.

Én úgy gondolom, hogy első hónapba mire megveszel neki mindent 10-15 E ketrecestől. Utána havi 5E bőven elég,ha költesz rá.

2013. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
(utolsó előtti vagyok) Így van igaza van az utolsó válaszolónak. a Kezdés az sokba fog neked kerülni. persze attól füg.. Ha magad csinálod a ketrecet akkor nyilván olcsóbb lesz, de ha újonnan veszel nyilván drágább. Szerintem ha újonnan veszel ketrecet akkor a kezdés benne lesz egy 20 ezerbe. Ketrec: 10 ezer nyúl: 3-4 ezer Oltás: 3-4 ezer, Itató,apróságok: 4 ezer. Szóval ha veszel ketrecet akkro inkább 20 lesz! Meg igazából nem rossz a fa ketrec, csak azért jobb a műanyag, tisztítás és higénia miatt is:/ Sok sikert mindenhez:)
2013. júl. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Széna nekem 500 ft évente mivel kisbálát veszek és erkélyen tárolom.
2013. júl. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

sajnos nem lesz nyuszim :(

még12 éves vagyok és aszüleim nem igazánengedik, apa falun nőttfel, tudja milyen,akár mennyire is szeretnék,de azért köszönöm a válaszokat :)

2013. júl. 7. 14:39
 9/11 A kérdező kommentje:

Van remény, eddig anyáék nem is akkartak hallani róla, de most már szerintem,kezdenek meg barátkozni a gondolattal,egyáltalán nem követelőztem, csak elmeséltem néhány nyuszis élményeimet, és meg ismerkedtek Bolyhossal,az uncsi tesómék nyuszijával :)

Hogy érdemes és mennyiért ketrecet venni? Használt vagy új? Törpe nyúl vagy sima?

2013. aug. 3. 20:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne állat boltban vegyél nyuszit,hanem tenyésztőnél,és ugyanannyiba kerül. Ha ketrecet akarsz venni:

Használtat: jófogás,apród, vatera

Újat:centrumzoo,zooplus

2013. aug. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!