Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac kérdések?

Tengerimalac kérdések?

Figyelt kérdés

Ti mit adtok nekik enni?

- Az enyém a paprikát, az almát és a répát egyáltalán nem eszi meg. Az uborkára néha rákap, de valamikor az sem jó. A salátát megeszi. Szénát keveset eszik, viszont a friss fűért rajong. Tengerimalac tápot viszont bármilyet megeszik. Lehetséges, hogy ennyire válogatós? :-)


Miért sír folyton?

- Nagy ketrece van, szóval tud szaladgálni, van háza, kényelmesen elfér.

-Reggel 8körül, délután 2-3 körül, és este 8-9 körül kap friss gyümölcsöt. Táp és széna mindig van előtte. Itatója is van, de nem iszik. Evés után általában pihen, de 1 órára rá, már rázza a ketrecet, visít, és dobálja magát. Lehet kevés neki ez a kaja?!

- Ki szoktam venni, elengedem a szobába, megy 1-2 kört, és megint visít. Simogatást sem nagyon díjazza sehol sem. Ha zenét hallgatok a szobában elkezd 'búgni' vagy mit csinálni.

- Kb. 4 hónapos. Majdnem 2 hónapja van nálam.

- A társa sokkal nyugodtabb!


Nem hiszem, hogy melege van, mert 24 fok van a szobában.


Mit rontottam el?


2013. júl. 6. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Sokáig volt tengerimalacunk, tudok róluk pár dolgot.

Az pl. biztos, hogy uborkát, paprikát nem kell adni neki, a répa mehet, de jó helyen vedd ! Piacon, őstermelőtől, mert ha a sárgarépa / mert fehéret ne adj/ esetleg, amit nagy üzletekben árulnak, túl van műtrágyázva, az sem jó neki.

Milyen gyümölcsöt adsz neki, mert az almán kívül, szerintem más nem is jó !

Lehet, hogy fáj a hasa, azért dobálja magát. Nem fújódik fel ? Nem lesz kemény, nagy a hasa, bizonyos táplálék

után ?

Az ennivalójával lehet a gond !

A friss füvet nagyon szeretik, az enyém akkor visított, amikor hallotta, hogy jövök fel a lépcsőn, mert mindig vittem neki füvet, amit ő is imádott. Tehát örömében visított, örült, hogy jövök, és finomat kap.

De ezzel is nagyon vigyázni kell, hogy honnan szeded.

Ha olyan helyről, ahol nagyon sok autó jár, az szennyezett lehet, azt nem szabad adni neki.

Javaslom, ha van kertetek, vessél ott egy elkülönített helyre füvet, de a piacon kapható búza, árpa pl. azt is vethetsz, 8-10 nap múlva már lehet levágni ollóval belőle, és adni neki, Sok frisset egyszerre nem szabad !

Hagyd 1 órát szikkadni, nem a napon, csak kicsit szétteregetve, egy kosárban. Egyszerre 1 marék fú elég !

De vethetsz füvet, magot egy nagyobb, lapos dobozban, cserépben is, otthon, a lakásban, ha van annyi helyed.

Nem tudom, ismered-e a brokkolit ?

Szintén piacon, frissen lehet kapni, anyukád megfőzi, ha szeretitek levesnek a "rózsáját", ő tudja, melyik része az, a többiből a zöld szárából viszont adhatsz keveset felkarikázva a tengerimalacodnak, szeretni fogja. De egyszerre mindig keveset csak, kipróbálni, hogy ízlik-e

neki ?

Szerintem ki kellene alakítani egy rendszert számára.

Mit kap reggel, mit délben, mit este ?

Nem kell egyszerre annyiféle ennivaló neki !

Példának írom csak: mondjuk tápot kap reggel, délben zöldféléket, este füvet, valahogy így.

Persze a száraz táp az mindig legyen előtte ! És a víz is nagyon fontos, különösen ilyen melegben !

Lehet, hogy iszik, csak éjszaka, és nem látod olyankor.

Azt nem írtad, milyen neműek az állataid ?

Két fiú, két lány ?

Esetleg az egyik ilyen, a másik olyan ?

Nem lehet, hogy párosodtak, és kis malacok fognak

születni ?

Azért tartózkodóbb az egyik malacod, kevésbé szelid ?

Ha van időd, anyukád is el tud menni Veled, meg kellene mutatni állatorvosnak őt.

Talán ennyi, ami eszembe jutott tanácsként róluk.

2013. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Nem vettem észre, hogy felfújódott volna, vagy keményebb lenne a hasa, de figyelni fogok rá!

Lehet az a baj, hogy rendszertelenül etettem! Mert igazából kapott egyszerre több félét, nem volt jó döntés, változtatni fogok rajta!

Almán kívül más gyümölcsöt nem kapott még.

Sárgarépa is jó minőségű amit adok neki, és füvet is ritkán kap csak!


Kismalac nem lesz, ugyan is 2 fiú van :)

2013. júl. 6. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Kipróbálhatsz más kajákat is.pl: paradicsom, paprika, málna, dinnye, barack. Én nyuszi tápot adok nekik, imádják:D ÉS nagyon fontos hogy mindennap adj neki akkor füvet ha a szénát nem eszi. Egyébként a sírás az lehet azért is mert jól érzi magát, vagy mert csak simán ilyen kedve van, nekem is szoktak, pedig semmi bajuk nincs:) A hangos zenét nem kedvelik, mert érzékeny a hallásuk, illetve nem tudom h mikor kaptad, de mikor megkapod 1 hétig békén kell őket hagyni h megszokják a krnyezetet stb. Pontosan megkora ketreced van? Amúgy a fiú-fiú párosítás nem éppen a legjobb:$ Inkább a 2 lány.
2013. júl. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyúltápot NE adj neki, nem malacnak való! A nyúltáp tele van lucernával, aminek az etetése hosszútávon vesekövet okozhat a tengerimalacnál! Illetve a nyúltáp gyógyszerezett (!) ami a tengerimalacnak méreg, a nyulaknak viszont kell! Úgyhogy az előző válaszoló példáját aki nyúltáppal etet, ne kövesd!
2013. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát biztos.. Az állatkereskedésbenis nyúltáppal etették, illetve az összes ismerősömnek akiknek van, ők is nyúltáppal etetik, és semmi bajuk nincs a malacoknak....
2013. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!