Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsilla ehet nyúltápot?

A csincsilla ehet nyúltápot?

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
nem.
2013. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagyis attól függ milyet.
2013. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
YOYO tápot szoktunk adni neki, de elfogyott és nincs a boltban másmilyen csincsillatáp, ezért szintén YOYO márkájú, de nyúltápot vettünk neki, mert az eladó szerint majdnem ua van benne. Szerintetek az jó neki?
2013. júl. 8. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Abban sajnos igaza van az eladónak, hogy ugyan az van az összes Yoyo-s dobozban. :(

Pont ezért én egyiket se adnám semelyik állatnak se. A fűevőknek 20 % rost tartalmú kaja kellene.

(A vegyes táplálkozású rágcsálóknak meg magas állati fehérje tartalom kellene, nem csak magok.)

A minőségi tengerimalactápnak csak a növényi fehérje tartalma kisebb egy csöppet, mint a minőségi csincsilla tápé, a C vitamin jót tesz a csininek is.

A nyúltápokkal vigyázni kell. Amit hízónyúlnak, vagy kisnyúlnak gyártanak, abban lehet kukorica, szotyi, vagy antibiotikum.

A minőségi törpenyúltáp tiszta szokott lenni, de azért olvasd ki, hogy mit pakoltak bele.

De a csincsilla tenyésztápokat, sőt még a fürdetőhomokot is érdemes kiolvasni. Hobbiállatot nem mérgezünk ipari termeléshez használt gyógyszerekkel, vegyszerekkel.

2013. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azért ez nem olyan nyúltáp, amit a levágni való nyusziknak adnak, hanem inkább azoknak adják, akit hobbyból tartanak. De akkor szerinted ilyen esetben jobb, ha inkább tengerimalactápot adunk neki?
2013. júl. 12. 12:11
 6/6 urkunde ***** válasza:
Minden gond nélkül én az elmúlt 5 évben Úgynevezett:Szentistváni hízónyúl táppal etetem őket(meg persze széna,magkeverék,alma,gyermekláncfű levél,stb.)2700ft 20kg.Előtte kifejezetten csini tenyész tápot etettem,míg egyszer véletlenül összehasonlítottam az összetételüket.Az összetevők 100%-ban megegyeznek minimális mennyiségbeli eltérés van,nem számottevő.Bírált törzskönyvezett állományom van.
2013. júl. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!