Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpehörcsög szaporodik az...

A törpehörcsög szaporodik az aranyhörcsöggel?

Figyelt kérdés
2008. jún. 24. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
nemhinném...lehet h bepróbálkoznak egymásnál...de kölykök biztos h nem lesznek...vannak állatok...amik ránézésre egyformák....de mégis egy ici-pici különbség van köztük...és máris nem szaporodnak egymással,csak a saját fajukkal.én inkább az miatt aggódnék h kinyírják-e egymást ha összerakod őket.nem biztos h örülni fognak a másiknak...
2008. jún. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
csatlakozok az előttem szólóhoz és én is azt mondom h jobb külön, és nem fognak szaporodni , vagy ha igen a kicsik hamar meg fognak halni vagy nyomik lesznek
2008. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
lehetsége hogy szaporodnak végülis egy állatfaj ez olyan kérdés mintha azt kérdeznéd hogy a beagle szaporodik e a berni pásztorral sőt én már láttam házi egér aranyhörcsög párosításból származó kölyköt is
2008. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

NEM.


szíriai aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) 13-18cm

dzsungáriai törpehörcsög (Phodopus sungorus) 6-11cm

Oka:

1. széttépi az aranyhörcsög cafatokra a törpét

2. Mesocritecus<->Phodopus nem tud utódokat létrehozni: más nembe tartozik!

képzelj el egy kis törpehörcsögben 10 hatalmas aranyhörcsög babát. a természet megakadályozza.


a törpehörcsögök közül a Campbell t.h-vel (phodopus campbelli) képes olykor szaporodni- hibridek jönnek létre, melyek nem egészségesek többnyire (glaukóma, diabetes gyakoribb)



1szerűen: azonos fajú egyedek szaporíthatók egymással.

2010. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!