Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Túl büdös a hörcsögöm, mit...

Túl büdös a hörcsögöm, mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Van már 1 lány hörim, neki nem vészes a szaga. Elhoztunk egy fiú hörit, de neki nagyon rossz szaga van. Ha legalább 2 órát a szobámban vagyok már én is olyan vagyok... :/

Mit csináljak, hogy ne legyen ennyire büdös?


2013. júl. 9. 22:13
 1/7 anonim válasza:
szagtalanító...ja és legalább minden második nap takarítsd ki a helyüket:)
2013. júl. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Én nem értem, nekünk két fiú hörcsögünk van (külön ketrecbe) és 4-5 nap után érzem a szagukat. Forgács van alattuk, nagy helyük van. Biztos azt érzed? :)
2013. júl. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Takarítsd ki a ketrecét rendszeresen. Nyáron, amikor ilyen rekkenő hőség van nyugodtan megfürdetheted. /sampon nélkül!!/ Etesd meg vitaminos hörcsög táppal./szép selymes lesz tőle a bundája/
2013. júl. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valamennyi szaga minden állatnak van, de amit leírsz az már nem normális!

Szaglászd végig a ketrecét, nincs-e benne, valami takaríthatatlan. Egy deszka, odú amire pisil, vagy vízköves alomtálca, rács...

Ami nehezen takarítható, azt áztasd be 20%-os ecetbe.

Ha viszont tiszta a helye, és úgy is büdös a höri, akkor remélhetően csak a bundája koszos az előző tulajnak köszönhetően. A csincsilláknak való fürdetőhomokot ők is tudják rendeltetésszerűen használni, azzal próbálkozhatsz.

De azért nézd meg alaposan a hörit, hogy van-e valami baja, mert betegség tünet is lehet az erős szag.

2013. júl. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia:) A forgács alá szórj egy kis macska almot, az elszívja a pisit, és nem lesz annyira büdös, nekem tengerimalacom van, és nyáron nagy melegekbe macska almot szórok alá egy kis rétegben, és mindjárt már nem büdös annyira, illetve ajánlom hogy a szobádba vegyél füstölőt, vagy valami szagosítót, amitől jó illat lesz:) ÉS kicsit rendszeresebbe takarítsd:)
2013. júl. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még. Nem tudom mondjuk mekkora az akvárium amibe tartod, de ha nagy helyük van elvileg nem szabadna ennyire büdösnek lenni. Én a 2 tengerimalacomat télen 10 naponta takarítom (igaz 120*65-ös a ketrecük) de azért egy kis hörcsög se piszkolhat sokat. Meg az is igaz hogy mondjuk a ketrec jobb mint az akvárium az akvárium könyebben büdösödik:/
2013. júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem, a hörinek nincs semmi baja.

Minden héten takarítom, a pisi sarkokat napi egyszer. A háza műanyag, kereke is, tálkája is.(Azokat is mindig kimosom)

Most vettünk valami fa forgácsot, azt mondták, az felszívja a büdöset... :/

2013. júl. 12. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!