Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nemrég kiírtam egy szintén...

Nemrég kiírtam egy szintén törpenyulakkal kapcsolatos kérdést és most lenne még egy. Tudnátok ebben is segíteni?

Figyelt kérdés

Hogyha törpenyulat veszek, akkor miután hazavittem, hagyjam a ketrecében, vagy engedjem ki azonnal, hogy szokja a környezetet? (a kiengedésnél itt csak a szobára gondolok, mert a lakás többi részébe nyilván csak később engedem)

És az ölbe/kézhez szoktatást mikor kell elkezdeni? Rögötn ahogy hazahoztam, vagy várjak vele egy kicsit?

Léci olyanok válaszoljanak akiknek van vagy volt törpenyuluk, tehát akik értenek hozzá.



2013. júl. 14. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem 1-2 órát hagyd a ketecében, hadd nézzen körül, utánna ölbeveheted, beszélhetsz hozzá.Szerintem aznap még ne engedd ki, nagyon megijedhet szegény ha nem hagyja megfogni magát, és "üldözni" kel...

Nekem 2 nyulam van, szépn kézhez szoktak már!

2013. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, az a szabály, hogy egy pár napig a ketrecben kell hagyni, hogy megismerje a saját kis birodalmát..addig ne vedd ki, hadd szokja a helyet. A ketrec mellé leülhetsz és beszélhetsz hozzá, hogy szokja a hangodat stb.


Bár nyilván vannak kivételek, én már első nap kiengedtem a nyuszimat és rögtön is ki is jött, de azért általában kicsit félősebbek az első napokban, jobb, ha nem engeded ki egy ideig.

2013. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megy a zöld kezecske :)
2013. júl. 14. 12:41
 4/4 anonim válasza:
Hali! Nekem 3 nyulam is van. Szerintem előbb szoktasd a helyéhez, ahol tartani fogod, azután engedd ki, és szoktasd a környezetéhez. Magadhoz előtte is szoktathatod, de mindegy milyen sorrendben teszed meg ezeket a lépéseket! :)
2013. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!