Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítenének a nyuszigondozássa...

Segítenének a nyuszigondozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
26.-án kapok egy kislány törpe kosorrú nyuszit. Itthon már van egy fiú oroszlánfejű törpénk.A lány ivartalanítva lesz. Kültéren fognak élni. Az érdekelne még hogy hány hónaposan kell majd ivartalaníttatni.És tudtok közép árkategóriás nyúltápot? Amit lehet adni nekik.

2013. júl. 15. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:

a fiút kéne ivartalanítani inkább, mert attól függetlenül majd meg akarja hágni (vagy nem tudom a nyulaknál mi erre a szakkifejezés). de a legjobb lenne mindkettőt.


nem tudom pontosan mi az a középkategória, de ha nem a legdrágábbal akarsz etetni, akkor Versele Laga Crispy Pellets Rabbit.

2013. júl. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nőstény nyuszid már 3-4 hónapos korában ivarérett lesz (enyém 3,5 hónapos volt), viszont ivartalaníttatni csak 6-8 hónapos kor körül lehet. Tehát vagy külön tartod őket pár hónapig, vagy elviszed a bakot és ivartalaníttatod (aztán később érdemes a nőstényt is).


Én 2 fajta tápot adok az enyémnek, Halywood tápját és a Versele Laga Cuni Complete tápját, ezeket ajánlom.

2013. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jöhetnek még válaszok. Az nem baj ha a fiú már 6 hónapos és ennyi idősen lenne ivartalanítva? A lány nyuszi két hónapos lesz. Nem fogják egymást bántani? Mennyibe kerül egy hím nyuszi ivartalanítása?
2013. júl. 15. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
nem baj. kb. 20.000 ft-ba kerül.
2013. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én vmikor jövő hónap közepe fele vinném el ivartalaníttatni.

Reméljük nem fogják egymást bántani, az én nyuszim nem fogadna el mást egyébként, védi a területét, a bakok nem túlságosan területvédők, reméljük nem lesz baj.

Bak nyuszi ivartalanítása olcsóbb, mint a nőstényeké, én anno a nőstény nyuszim ivartalanításáért 14eFt-ot fizettem, Pesten ennél drágább egyébként.

2013. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Mégegy kérdés.Nagykanizsán van állatorvos aki ilyennel foglalkozik?
2013. júl. 15. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod a nyulas orvosok listáját:

[link]


Más dokihoz ne nagyon vidd, mert van orvos, aki sajna egyáltalán nem ért hozzájuk és egy ilyen műtétnél marhára nem mindegy:s

2013. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!