Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom nem akar...

A tengerimalacom nem akar itatóból és tálból se inni?

Figyelt kérdés
Volt régen egy itatója abból ivott nagyon sokat aztán az az itató eltört és vettünk egy újat de abból már nem ivott bekentem uborkával és minden praktikát ki próbáltam de nem volt hajlandó belőle inni, 1 hónapig ne ivott belőle semmit,aztán tettem be neki egy tálat abból sem iszik félek hogy ilyen melegbe nem iszik akkor valami baja lesz.Mi előtt valaki azzal jönne hogy miért nincs társa szólók hogy VAN csak másik ketrecbe mert egy ketrecbe nem tűrik meg egymást de ha nem ketrecbe vannak akkor jól kijönnek.

2013. júl. 16. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, értem. Első körben azt tanácsolom, hogy legyen neki sok zöld takarmány, nem tudom, füvet adsz-e neki.?

Abból nyerhet sok folyadékot, sárgarépából, karalábéból, almából is.

Nem érzi a megszokott szagát az új itatóedényének, az lehet a baj.

Talán meg kellene próbálni kicserélni a két malac itató edényét.

A másik hajlandó-e inni az újból ?

És ez a másik malacéból ?

Talán egy próbát megér ! Megfigyelni, lehet, hogy a másik állatka nem olyan finnyás.

Persze mosd ki mindkettőt, mielőtt megcseréled az itatókat

Igen, azért ilyen melegben jó lenne, ha vizet is inna.

De mi vagyunk az emberek, okosabbak, néha kell egy kicsit trükközni az állatokkal, egy kicsit túljárni az eszükön.

Persze, ha hagyják !

2013. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Megpróbálom:)
2013. júl. 16. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Adj nekik görögdinnyét is, rengeteg benne a folyadék!
2013. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akar inni, akkor sok lédús ételt adj neki. Pl. uborka, saláta, fű, stb.
2013. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kend be az itatót uborkával!
2013. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Próbáld meg úgy megcsinálni, hogy a malac amelyik nem iszik, lássa inni a társát, és úgy könnyen eltanulhatja tőle. Tálból viszont ne adj neki, mert hajlamos bepiszkolni a tálat, abból meg már nem iszik, és a víz melegben megposhadhat. Próbáld a szájához tenni úgy hogy jusson víz a szájába. Sok sikert a malacitatáshoz!
2013. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolom az ivás probléma már megoldódott,

Ha kint jól elvannak egymással, akkor amíg kint vannak, a nagyobbik ketrecet (nem tudom mekkorák a ketrecek) takarítsd ki úgy ecetes vízzel, hogy még a rácsot, a házat, az itatót, szénatartót is lemosod. Így egyik malac sem érzi majd sajátjának. Ebbe próbáld meg a közös kintlét után visszatenni őket. Hátha sikerülne társítani a malacokat, mégiscsak akkor lenne nekik is a legjobb, ha egy ketrecben lennének.

Ehhez persze az kell, hogy a ketrec elég nagy legyen kettőjüknek.

2013. aug. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!