Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik kis állat a legcsendese...

Melyik kis állat a legcsendesebb éjszaka?

Figyelt kérdés

Tervezek venni valamilyen kis állatot megint. Már volt dzsungériai törpehörcsögöm, tengeri malacom régebben.

A tengeri malacoktól sajnos hamar meg kellet válnom, de ők például nagyon hangosan voltak éjszaka egyfolytába futkostak meg hangokat adtak. A törpehörcsögnek a forgó kereke volt hangos.


Szóval mit ajánlanátok? Sokan írták patkányt de az valahogy nem jön be nekem kinézetre.


Azért lenne fontos , hogy ne hangoskodjanak mert ágyam mellet lenne hely csak ketrecnek és azért aludni is szeretnék. :)


Előre is köszönöm a segítséget!


2013. júl. 16. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Hal, teknős...

Ha mindenáron szőrös kis szeretgethető állatot akarsz, egy kis zajt mindenképpen el kell viselned, bár állata válogatja, egy fajon belül is lehetnek nagy eltérések a hangszintet illetően.

Ha nem ragaszkodsz a ketreces állathoz, vegyél egy macskát vagy egy kisebb kutyát. Tudom hogy alapállatok, nem egzotikusak vagy valami de nagyon édesek és szeretnivalók. Hidd el nem bánnád meg.

2013. júl. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt kiscica szobámban, lehet azért mert elkapattam és felszoktattam az ágyba, de este sose tudtam tőle aludni, úgy dorombolt. :D


Egyébként van egy tündéri fekete kiscicám, ha szeretnéd :O

2013. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fehér egér, ugróegér, de ha a pati se jött be, akkor ezek sem fognak. Pedig a patkány az egyik legintelligensebb kisállat, trükkökre is meg lehet tanítani, ha türelmes az ember és sokkal jobban tud kötődni a gazdájához, mint egy tengerimalac vagy egy hörcsög.
2013. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem tényleg fajtán belül maga az állat személyisége is befolyásolja. Pl nekem egy nyuszim van (közvetlenül itt van a ketrece az ágyam végébe). Szinte mindenki panaszkodik, hogy esténként kapar, ugrál, rázza a ketrecet a nyuszija... hát az én nyuszim egy tündér:) Amint lámpaoltás van, hallom, hogy fekszik le ő is és amíg nem kelek fel, ő sem kel fel. Ha az délután 1-kor van, akkor délután 1-ig alszik, hiába szokta meg, hogy 8-kor már reggeli. Nem zajong, nem rágja a ketrecet (pedig alapból szokta, ha nem tetszik neki valami, szóval tudja, hogy kell rágni:D).

De ha nem nyuszi, akkor talán még így kisállatokból tényleg a hörcsög csapja a legkevesebb zajt (max ha nyikorgós a futókereke, akkor annak a nyikorgása az ami zavarhat..:D) De az is lehet, hogy kifogsz egy zajongó hörcsögöt, ami az 5 centijével nagyobb zajt csap, mint a nyuszim:D Tényleg személyiségfüggő.

2013. júl. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A csíkos mókus alkonyatkor lefekszik, de napkeltekor ő is kelni fog...

A vadóc természete miatt ráadásul nem mindenkinek jön be.


Szerintem nincs olyan állat, amelyik tuti akkor kel és fekszik amikor te. Főleg ha hétvégén tovább aludnál... Vagy keresel egy alapvetően nappali állatot, és ha mégis motoszkál éjszaka, bedugod a füledbe a füldugót, vagy nem az emlősök között keresgélsz.

2013. júl. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az lenne a megoldás, ha találnál nekik egy helyet a lakásban, azért nem olyan nagy egy ketrec, egy négyzetméternyi helyen általában elfér. az nem túl nagy.
2013. júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Madárpók xdd

Degu, csincsilla, sün, kígyó, ékszerteknős, nyúl, gekko, kaméleon, ,béka

Nekem hörcsögöm van most, egyáltalán nem zajos, tengerimalacom volt, mindig keltett 6kor, mert akkor keltem általában, szóval ébresztő se kellett. Egyébként malacfüggő, hogy rohangál e, vagy rágja e a rácsot. Nekem napközben rohangált csak, este aludt

2013. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!