Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A házisünik tényleg nem...

A házisünik tényleg nem szúrósak, ha kézbe vesszük őket?

Figyelt kérdés

Egyre gyakoribb az otthoni tartásuk, és én nagyon imádom őket.

Gondolkodom rajta, hogy veszek egyet, de elég nagy felelősség.

Pontosabban mondva afrikai fehérhasú sünre gondoltam, az a legelterjedtebb.

Azt olvastam, hogy tenyésztőtől érdemes.

Szóval, vissza kérdéshez. Ha megsimogatom vagy kézbe veszem puha, vagy nem valami kellemes?:D



2013. júl. 18. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
az meg milyen süni má ami nem szúr?
2013. júl. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2013. júl. 18. 16:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán lehet simogatni. Egyébként az elhelyezésen, a súlyelosztáson múlik. Ha így veszed kézbe, akkor nem szúr különösebben. Én a kaktuszokat szoktam így megfogni átültetésnél (ha egyszerre fogod meg az egészet, akkor max. 2-3 tüske marad a kezedben, de azok is csak annyira, hogy meg sem érzed és ki tudod venni, nem megy mélyre). Ugyanígy, a sünt is meg lehet fogni, ha direkt benti, házi süni, tehát szelíd és tudod miként nyúlj hozzá.

Amúgy szúr, tehát ha mondjuk matatsz mellette az edényekkel, és véletlenül beleütöd a kezed, akkor eléggé megkarcolja...

2013. júl. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ó, most már értem.

Köszönöm(:

2013. júl. 18. 16:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy sünim és simán kézbe tudom venni és az egyémet még simizni is szoktam.Ha lelapul a tüskéje akkor meg lehet simizni.Úgy vedd kézbe hogy nyúlj alá és tedd rá a másik kezedre (úgy hogy áljon a négy lábán).Am tenyésztőtől vedd!
2013. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a süni tüskéi szúrnak de türelemmel és szeretettel kézhez szoktathatóak de a tüskéi megmaradnak és nem lesz puha


a hasát ha hagyja akkor meg lehet simizni az kis fehér és pihepuha


de eleinte ha csak járkálsz a helye körül összerezzen összegömbölyödik és "puffog" de ahogy megszokja a közelséged ez változik és így lesz a kézbevételnél is eleinte nem hiszem hogy tetszeni fog neki de ha érzi hogy nem akarod bántani akkor megnyugszik

2013. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Attól függ, hogy hogy fogod meg. Nekik is hátra fele nő a tüskéjük, és ha arra simogatod meg se érzed. Előbb utóbb meg ha téged lát magától próbál majd nem szúrni
2013. júl. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
nekem van egy afrikai fehérhasú törpesünöm. simogatni nem igazán érdemes.kemény a tüskéje de nem rossz érzés megfogni. játszani viszont lehet vele. például az enyém nagyon szeret labdázni. :D
2013. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!