Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszinak (lakásban...

Törpenyuszinak (lakásban tartva) muszáj az egész ketrecbe forgácsot, vagy szalmát rakni akkor is, ha már csak a nyuszi wc-be jár pisilni?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy szőnyeget is lehet alájuk rakni, szeretnek rajta járni, és így nem hordják szét a forgácsot a házban. Van aki így tartja őket?

2013. júl. 20. 09:48
 1/5 anonim válasza:

nekem nagyon sokáig volt, tavaly halt meg :((

én csak a wc-jébe raktam forgácsot a többi helyre meg szalmát mert ha kiengedtem akkor nemhordta szét a forgácsot és a szalmát könnyebb volt leszedni róla (ha ráragadt) mindennap kiengedtem egyszer vele aludtam :) nagyon szerette a tv-t. :)... :(

2013. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én nyuszimnak csak a wc-jébe van fapellet, a ketrec többi részében semmi sincs, nem is kell semmi!
2013. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Használj fapelletet, barkácsboltokban lehet kapni. Sokkal praktikusabb, mint a forgács. Egyébként elég csak a wc-jébe rakni, ha már szobatiszta:) máshol az én nyuszimnak is szőnyeg van:)
2013. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A szőnyeget nem akarta megrágni a nyuszi? Milyen szőnyeg?

Nálunk még újak a nyuszik, és a ketrec egyik felére terítettem egy törölközőt, hogy ne annyira legyenek kirakatban, vissza tudjanak vonulni egy kicsit, és ez egyik nyuszi már el is kezdte volna rágcsálni, meg behúzni magukhoz, ha észre nem veszem időben..

2013. júl. 21. 00:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Három verzió van:

​- van alomtálcája, amibe alom van, (a legjobb a pellet!! extra nedvszívó, szagtalanít és higénikus) a ketrecben máshol alom nincs, max. egy kispárna aludni (így lesz legkönnyebben szobatiszta) Ezt tökéletes a kinti nyuszinak is (kivétel télen, mert akkor fázhat), tipikusan szobanyusziknak javaslom

- van alomtálca és alatta is van alom a ketrecben (így előfordulhat, hogy szétbogyózik, de a csak az alomba pisil) Így könnyebb takarítani, kinti nyusziknak és bentieknek is javaslom.

- nincs alomtálca, alatta van mindenhol alom, ezt csak kinti nyuszinak javaslom, mert bent ezt takarítani nem túl nagy öröm

2013. júl. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!