Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tarthatok két patkányt egy...

Nyitrai János kérdése:

Tarthatok két patkányt egy kertecben?

Figyelt kérdés
Kaptam egy patkányt és lettek kicsinyei. Egyet (lányt) biztos megakarok tartani. Tarthatom őket egy ketrecben? Nem fogják bántani egymást?

2013. júl. 20. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tarthatsz-e? Persze! Ha kettő van, kifejezetten ajánlott (csak nem párban, az elég gáz), mert társas lények és a természetben kolóniákban élnek.
2013. júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem is jó egyedül tartani, a patkányok társas állatok, akár többet is tarthatsz együtt. De egyneműek legyenek mindenképp. Bántani nem fogják egymást, de figyelj oda, hogy legyen elég hely a kettőnek. Ha csak egyszemélyes ketrec van akkor nem árt lecserélni, hogy jól is érezzék ott magukat.
2013. júl. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze! Az nekik a jó, ha van társaságuk. Nagyon szociális állatok, egyedül könnyen depressziós lehet, még ha napi 5-6 órát foglalkozol vele.
2013. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és ne felejtsd el a nemek szerint szétválasztani őket ivarérettségük előtt, nehogy még pár alommal megáldjon a sors. :)
2013. júl. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Mennyi idős koruktól ivarérettek?
2013. júl. 20. 23:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, 8 hetes korukban. (Ilyenkor már szemmel látható a hímeknél a nagyméretű zacsi.)
2013. júl. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 5 hetest tudok.
2013. júl. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5 hetes koruktól elválaszthatók az anyjuktól, kb ekkor válnak ivaréretté is.
2013. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!