Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet termeszteni a...

Mit lehet termeszteni a nyulaknak?

Figyelt kérdés
az enyémek táposak és mondjuk olyan olcsó a táp hogy megéri de így is 2-3 kisnyúl árát elkajálják egy hónapban és csak nyár körül vannak kicsik nálam szóval ami haszon akkor van rajta azt télen bukom és mindenki azt mondja hogy akkor éri meg bármit tenyészteni ha a kajájukat meg tudjuk termeszteni. kukoricát meg lucernát szoktam adni nekik de ezen a kettőn nem élhetnek akkor mit termesszek nekik? búzát meg árpát? egyéb ötlet?
2013. júl. 20. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

répát karfiolt de ezeknek levelét is megeszi.

Akkor ott a sóska spenót cukorrépa de megeszik a konyhai növények kaparékát is. nekem volt nyulam az még a zsíroskenyeret is megette.

2013. júl. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a táp mellé zabot adok a nyulaknak, 1/3 táp, 2/3 zab arányban. A zabnak sokkal jobb az élettani hatása, értékesíthetősége mint a kukoricának, laktató, a nyulak imádják és szerintem az ára sem olyan húzós (májusban vettem 30 kg-ot 2300 ft-ért és még van belőle, igaz most csak 6 nyulam van).

Emellett sok réti szénát, szárított/ fonnyasztott zöldet, lucernát kapnak. A legjobban a borsószénát szeretik, ha az van rá sem néznek a tápra. Kapnak még sággarépa gyökeret és fonnyasztott zöldjét, borsó héjat, káposztot, dinnye héjat, konyhai zöldség maradékokat, meg gyógynövényeket - de ezeket csak kis mennyiségben, csemegeként.

Télire takarmányrépát, takarmány káposztát és csalamádé kukoricát termesztünk.

Gyakorlatilag csak a tápot, a zabot és a jó minőségű réti szénát veszem, a többi megterem a kertben.

2013. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!