Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacoknak lehet adni...

Tengerimalacoknak lehet adni friss füvet és jó alájuk az újságpapír?

Figyelt kérdés
A széna elég drága, főleg úgy, hogy a kertben van friss fű és onnan bármikor tudok nekik adni, és már többször olvastam, hogy sokan nyáron csak azt adnak a tengerimalacoknak, szénát nem. Nem lesz tőle bajuk? A másik az, hogy a forgácsot meg mindig kiszórják, hiába takarítom, mindig van mindenhol a lakásban. Ha a ketrecbe raknék pár réteg újságpapírt, arra pedig egy olyan plédet, ami átereszti a vizeletet, az úgy jó? Mert gyakorlatilag semmibe nem kerülne, mert újság van, meg pléd is. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. júl. 20. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Heló!


Én forgács+ macskaalom párti vagoy kezen a téren. Ha mégis plédet tennél alájuk, akkor leglaább 2 naponta mosd ki. Sőt.


Már csak ezért is jobb a forgács+macskaalom kombó.


A miénk elég gyakrna kapott szénát, de főleg salátát, egyéb zöldségeket és gyümölcsöt kapott. Vizet soha, viszont tejet naponta, meg esetenként natúrjoghurtot.

2013. júl. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kondor Judit válasza:
Lehet adni de hagyni kell szikkadni egy kicsit mert felfújja őket.Meg előtte jól mosd meg,az enyém nagyon szereti a pitypang levelet,tyúk húrt is,ezeket is hagyd szikkadni.Ha terráriumot veszel abból nem tudja kirugni a forgácsot.
2013. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Terráriumban nem akarom őket tartani.
2013. júl. 20. 19:59
 4/11 Kondor Judit válasza:
A tieid nem rágják a ketrec rácsát?
2013. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem. Eddig még sose rágták, pedig több mint egy éve vannak nálam. A ketrecük 80*45-ös és van egy kifutójuk ami 80*40-es, szóval van helyük, csak idegesít hogy mindig kiszórják a forgácsot.
2013. júl. 20. 20:04
 6/11 Kondor Judit válasza:
Az enyém egyedül van és ő is kiszórja.Tegyél a ketrec alá újságot úgy,hogy kilógjon jó pár centire,és az újságról jobban feltudod seperni.
2013. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Felejtsd el, az újságpapírt!! ÉS a macskaalmot is. A macskaalom az macskaalom, nem tengerimalac alom, nem szabad alájuk azt tenni. Az ujságpapír meg átázik és olyan büdös lesz a szobádba hogy nem tudsz majd megmaradni bent! A Forgács a legjobb, valószínű azért rúgják ki, mert kicsi az alomtálca magassága. Én nyúl ketrecbe tartom őket, direkt azért mert ugyan olyan minta a mali ketrec csak magasabb az alomtálca, és nem rúgják ki a forgácsot, ezért jbb a nyuszi ketrec. Inkább takarítsd sűrűbben de macskaalmot meg újságpapírt nehogy tegyél alá!! Egyébként ha utána olvasol a gemon.ro ezt írják: A macskaalom nem megfelelő a tengerimalac számára, mert a minél jobb szagmegkötés érdekében, a tengerimalac számára káros kémiai elemeket (!) tartalmaz, és a komfortérzetét is csökkenti, a rajta való jár(kál)ást megnehezíti, kényelmetlenné teszi.


Tehát nem jó a macskaalom olyan vegyi dolgok vannak benne amik rohadtul nem jók a malcnak, az csak macska alá jó. Egyébként ha van valami amit nem tudsz a tengerimalikról ajánlom ezeket a videókat: http://www.youtube.com/channel/UCQWDkKWysMR-CyeGmFf8_FQ

2013. júl. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A forgács+macskaalom páros az egiyk legjobb megoldás. Van olyan macskaalom, ami tartalmazhat olyan anyagokat, amik nem épp "szerencsés" kombinációt alkotnak, de a legtöbb EGÉSZSÉGRE ÁRTALMATLAN!!!!!! Főelg az ásványi macskaalmok.


Olyat meg nem is hallottam - persze ez ismerősökre, kisaállatboltra... vonatkozik -, hogy vlaaki csak macskaalmot rkana a tengerimalac alá, és forgácsot nem.


Amit tehát oly hevesen írtál, hogy a macskaaloma malacok "ellensége", egyszerűen nem igaz, téves, és utána kellett volna nézned, állatorvost kérdezni, vagy tenyésztőt, esetleg tartókat - ha már ilyeneket állítasz.

2013. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de amit a gemon.ro-n írnak azt tengerimalac szakértők, állatorvosok írták a cikkeket, talán azért kicsit többet tudnak mint te.. (nem sértésnek szánom) De tényleg nem jó a macskaalom, és kész. A macskaalá való nem a tengerimalac alá. Nyugodtan kérdez meg állatorvosokat és állat viselkedés megfigyelőket, esetleg ás tengerimalac tenéysztőket, ők is megmondják. Nem véletlen. Én Facebook-on benne vagyok több tengerimalac tenyésztős csopiba, lépj be egybe, és kérdezz meg tőlük lehet-e macska almot tenni a malac alá, úgy rehurrogják a fejed mint az állat... kérdezd csak meg:))
2013. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem sértésnek szánom, de én meg annak hiszek, akinek én akarok. Pár cikk pedig egyátlalán ne mfog befolyásolni. Azért arra kíváncis lennék, hogy egy , a végletekig természetes anyagokból készült macskaalom mi rosszat tehet egy olyan állattal, aminek a természetes élőhelye oylan szennyezett is lehet, ami meleltt a legdurvább macskalom is eltörpül és vígan éldegélnek. A kajáról nem is szólva, hogy milyen zöldségeket lehet venin a boltban, és a többi.


Továbbá többféle vélemény van. Lehet, hogy valaki lehurrogná a fejem, valaki meg nem.


A saját tapasztalatról nem is szólva. Ki merme jelenteni, hogy kevesen törődtek/törődnek őgy a tengerimalacunkkal, mint ahogy mi tettük a sajátunkkal.


Rengeteg véelményt lehet felsorakoztatni mindkét odlalon, akár oylat ismondhatnék, hogy a "speciálsi tnegerimalacalom" kotnra ásványi macskalomnál erősen pénzszagú a dolog, hogy cskaazért is vedd a spéci tengerimalacot... És hasonlók, hogy amíg konkrét, mindenre kiterjedő vizsgálatok és bizonyítékok nincsenek arra, hogy minden macskaalom megöli am alacot, marha rosszat tesz neki, és ezek nem látnak napvilágot, addig marhára úgy kezelem a krédés, ahogy eddig.


Gondolj, amit akarsz, ahogy én is azt teszem, de amíg oylan ökörséget látok, hogy egy természetes anyagokból készült dolog töknreteszi a malacot, addig csak hangosan nevetek.

2013. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!