Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúllal kapcsolatban...

Törpenyúllal kapcsolatban érdekelne, hogy ti oltatjátok-e őket, és milyen időközönként? Illetve ivartalaníttattátok-e?

Figyelt kérdés
Ezek szükségesek? Mik a tapasztalatok? Előre is köszönöm!

2013. júl. 20. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Nekem házi nyuszim van, de családtag élete végéig helye van nálunk. Mi beoltattuk a vérzéses májgyulladás miatt (amit szúnyog terjeszt), de nekünk kint él a kertben, napi 1 órát kint vagyunk vele, tehát bőven találkozhat szúnyoggal. A lakásban tartott nyuszi (ha van szúnyoghálótok, elméletileg nem nagyon találkozhat szúnyoggal, Őt nem oltatnám. Ivartalanítani, csak akkor kell (főleg, ha fiú), ha agresszívvé válik. Az enyém lány!
2013. júl. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Évente oltatom. Ha belefér a keretbe, fél évente érdemes, mert a myxo csak fél évig hat. Inkább kifizetem azt a pár ezret, minthogy meghaljon a kicsikém.

És ivartalanítva is van. Ez nem feltétlenül szükséges, ezt te érzed/látod, hogy a te nyuszid esetében kell-e. Én azért döntöttem így, mert elkezdett pisit spriccelve jelölgetni, úgyhogy inkább emellett döntöttem, és örülök, mert nyugodtabb, és kevésbé büdi a pisije.

2013. júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Oltatni nagyon fontos akkor is, ha kinn, és akkor is, ha benn tartod. A vérzéses betegséget (ami nem máj, hanem tüdőbetegség) pl. cipőtalpon is beviheted a lakásba, a másik betegséget pedig bármilyen vérszívó terjeszteti, ill szúnyoghálóval is simán bejut 1-1 szúnyog. Szerintem nem érdemes ezen spórolni, ha az embernek állata van.

A gyakoriság attól függ, hogy milyen oltást kap. Az én nyuszim nem kombit kap, így 2 hét eltéréssel adják be neki a 2 betegség elleni oltást, mind a kettő 1 évig véd.


Az én nyuszim nincs ivartalanítva, nem produkált semmi olyan tünetet, ami indokolta volna (nem pörög túl, nem spriccel stb.), így nem teszem ki feleslegesen a műtét kockázatának.

2013. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Első és legfontosabb: Minden évben be kell oltatni a nyuszikat! Ez az oltás kötelező, a kötelezőség alatt lelkiismeretünket értem.



Általában tavasszal oltunk, de a lényeg a szúnyoginvázió levédése. ( Nyári születésű kicsik esetén természetesen nyáron pédául.)

Kétféle betegség ellen oltunk: Rhd és myxomatozis. Ezek ellen háromféle védőoltás van jelenleg. A 3. 2013 tavaszától elérhető. A táblázatban (lásd lentebb) létrejöttüknek megfelelően, időrendi sorrendben láthatóak az oltások tulajdonságaikkal együtt. Az oltások ára is ennek aranyában növekszik.

Az oltások 2 bázisúak, tehát van egy por és egy oldóanyag, ezek összekeverése utána csak pár óra áll rendelkezésre a felhasználásig, tehát állatorvosnál is figyeljünk, hogy már összekevert oltóanyagot ne használjon.


Az ivartalanítás mellett szól:

1. Az ivartalanítás megelőzi a rákos megbetegedéseket. A 4 évesnél idősebb nőstény nyulaknak 80% esélyük van a méhrákra, mivel folyton osztódik a méhszövet. Ugyanígy a bakoknál here és prosztata rák alakulhat ki.

2. Meghosszabbítja a nyuszi életét akár 2-5 évvel is.


3. Elmúlnak az ivarzás okozta kellemetlen viselkedések. pl.: jelölés, nem szobatiszta, ivarzik

2013. júl. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az oltások



1.Myxovac oltás ( csak Myxomatozis ellen 1 évig véd)

2.Pestorin mormyx kombinált oltás ( Myxomatozis és Rhd ellen is véd 6 hónapig)És ezt első évben 2x is be kell adni.

3.Nobivac myxo-rhd oltás (Myxomatozis és Rhd ellen is véd 1 évig) Első évben is elég 1x beadni.


1. oltás csak 20as kiszerelésben kapható, ezzel nem is nagyon oltunk. 2. 2-3000ft állatorvostól függ 3. 3-4000ft


Remélem kielégítő a válasz :)

2013. júl. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Oltatni én is fogom a kisnyuszit, remélem itt a vidéki állatorvosnál is elérhető már az oltás 3. verziója.


Az ivartalanításban még nem vagyok biztos. Kislány nyuszim lesz, és neki elég nagy beavatkozás. Olvastam, hogy nála nem olyan feltűnő a nemi jelleg (spriccelés, jelölés stb.)

2013. júl. 22. 15:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a Nobivacról elég rosszakat hallottam, lehet, hogy jobban jársz valamelyik másikkal.
2013. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszi a válaszokat! Megvan a kisnyuszi, és egyből be is oltattam a dokival. Ő a kombináltat adta, de azt ami fél, illetve 1 évig tartó hatást biztosít.

A ti nőstény nyuszitok hogyan viselte az ivartalanítást, persze, ha volt neki. Köszi!

2013. júl. 25. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!