Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 3 hetes vadas dzsungi (? )

3 hetes vadas dzsungi (? )

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz 3 hetes az egyik kis höri és akkor hozzám fog kerülni. Hát, mivel még 3 hetes nem volt, hanem kicsit idősebb, mennyivel különbözik a szoktatás ilyen korban? Vagy ugyan olyan, mintha mondjuk 5-6 hetes vagy 2 hónapos lenne? Pl... pár napig hagyom, hogy szokja az új helyét, utána már szoktathatom kézhez is?


Lehet hülye kérdés, de hát na... Szeretek biztosra menni.


Köszi a rendes válaszokat! :)



2013. júl. 21. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Próbáld majd kézből etetni is. :)
2013. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. júl. 21. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Hagyni kell eleinte hagy szokja a környezetét. Legfeljebb annyit tehetsz hogy odanyújtasz neki valami finomat, amit tőled elvesz, valamint megsimogathatod a kis hátát.


Én is most vettem egy kis hörcsögöt, csak ő 5 hetes aranyhörcsög. Nagyon picike, de elveszi kezdettől fogva a kezemből a kaját és meg lehet simogatni.


Nagyon hamar szelíd lesz, eltelt pár nap és szinte már kézbe is fogható, nem ugrál annyira. 4 napja van nálam. Pár nap múlva szerintem már megmarad kézbe is.


De ez aranyhörcsög, nem törpe hörcsög! Törpe hörcsög esetében szerintem nehezebb dolgod lesz egy picit.

2013. júl. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan a dolgod mint minden törpehörcsögnél. Ha megszokta a helyét utána lehet beszélni hozzá, simizni próbálni, etetni kézből. Nekem mindig elvette minden hörcsögöm a falatot, esetenként volt eltérő, hogy melyik mennyire volt szelíd kezdettől fogva. Ne legyen szokatlan ha az első két napon a kis házikójában lesz, és csak éjjel bújik elő, ez természetes. Majd feltérképezi a kis helyét. Valami búvója legyen feltétlenül.
2013. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!