Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degú (fürdetés? )

Degú (fürdetés? )

Figyelt kérdés
Degú?! Lehet őket minden nap fürdetni a nagy melegek miatt? Tegnap is megfürdettem egy kicsit parázót pár cm vízbe beletettem de nem nagyon szereti, de azt már igen hogy a kezembe van és úgy egy kicsit megmosdatom, de mikor vissza rakom a ketrecbe lehet rajta látni hogy fel frissült meg élénkebb, mindegyik degú parázik a víztől?

2013. júl. 21. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem minden állatot kell fürdetni, sok állat nem igényli a fürdetést, sőt a vizet is nagy ritkán issza. A rágcsálok nem szeretik a vizet és a szabadban sosem fürdenek meg.

Degu sem, sőt vízben kifejezetten tilos fürdetni.

" A deguk fürdetése



Bizony a deguk is fürdenek, de nem


vízben kell elképzel, senki NE FÜRDESSE


deguját vízben. Sajnálatos módon már


hallottam olyan elvetemült emberekről


akik ezt megtették, éppen ezért hívom


fel figyelmetek. A kiskereskedésekben


lehet kapni kifejezetten deguk/ csincsillák


részére fürdetőhomok, amely karcmentes.


Fontos, hogy nem akármilyen homokot


tegyünk be, mert lehetnek benne olyan


anyagok, melyek sérülést okozhatnak


kedvenceinknek pl: szemsérülés. Mint az


előzőekben leírtam degu vagy csincsilla


fürdetőhomokot használjuk. Nem muszáj,


de ajánlott használata mert a bundájuk is


tisztább lesz , kellemetlen illatoktól


mentes, esetleges élősködőktől is


megszabadulhatnak. Megfigyelhetjük ha


sima felülettel érintkeznek egyből fürödni


kezdenek ez lehet a parketta vagy akár

2013. júl. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van degú fürdő homok , ma vettem kiprobáltam 10x er hömpölygött benne és nem is foglakozott vele.
2013. júl. 21. 15:51
 3/8 anonim ***** válasza:

" 10x er hömpölygött benne és nem is foglakozott vele."


Akkor bőven fürdött.. Nem kell nekik óránként fürdeni, és nem kell hogy minden nap belehemperegjen. Legyen ott mindig, néha cseréld ki, és ha olyanja lesz újra fürdik.. De a vizet felejtsd el. A rágcsálok nem szeretik ha vizes a bundájuk, arról nem is beszélve hogy betegek is lehetnek tőle..

2013. júl. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De mikor megfürdetem a nagy melegbe akkor lehet látni rajta élénkebb
2013. júl. 21. 18:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, mert utálja a vizet. És ha így folytatod, téged is megutálhat! (volt már rá példa) Vizes bundában képes lehet megfázni is, nem baj, hogy nyár van. A természetben homokban fürdik, és neked is ezt kell biztosítani. Ha tízszer megfordult a homokban, az már egy teljes fürdés, és segített megtisztítania a bundáját.

A deguk élénkebbek lesznek akkor is, ha valami megijeszti őket, és ez nem azt jelenti, hogy élvezik.

2013. júl. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utálják a vizet, szóval nagyon rosszat teszel vele neki. A degukat egyáltalán nem szabad vízben fürdetni. Még nyáron is megfázhat, egyáltalán nem élvezi, de lehet egy tüdőgyulladásos degud. Szóval, ha szereted, inkább ne kínozd! Csincsillahomokban napi max. 20 perc. Erre van szükségük. Ha azért fürdeted, mert szaga van, akkor gyakoribb alomcsere javasolt. Ha a meleg miatt, akkor rakj be neki olyan csempedarabot, vagy stabil követ, amire kifeküdhet és hűsölhet. A ragcsamentok oldalról idézek, amit hozzáértő állatorvosok szerkesztenek: "A csincsillákhoz hasonlóan a deguknak is szükségük van rendszeres homokfürdőre; ezt a ketrecben elhelyezett, fürdetőhomokkal teli ládával vagy elfektetett befőttesüveggel tudjuk neki biztosítani. Fontos azonban, hogy csak a speciálisan erre a célra vásárolható homokot ("csincsillahomok") használjuk, ne a díszmadaraknak valót vagy a játszótéri homokozóban szedettet, mert az ezekben lévő éles szemcsék sérülést okozhatnak az állatnak. A homokot rendszeresen cseréljük, mert az állatok egy idő után WC-nek kezdik használni. A fürdetőhomokot naponta kínáljuk fel 15-20 percre, de ne legyen sem a homokkal töltött, sem az üres fürdetőedény bent folyamatosan."
2013. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban kizárólag homokban furdenek a deguk. De abban igazad van, hogy a 30 foknál melegebb időjárást nem nagyon bírják. Konkrétan irtó hirtelen képesek végzetes hőgutát kapni.

Már az elmúlt héten is hallottam hőgutás degukról, de a hétvégére még melegebbet ígérnek. :(

Sajnos a vizezéssel nem tudod megvédeni. Az viszont megoldható, hogy megfázzon mielőtt hőgutát kap...

Próbáld a szobát 27 fokon tartani. Éjszakai szellőztetéssel, nappali ablak zarassal, arnyekolókkal. Ha nem megy máshogy, költöztesd nappalra legkondis helységbe, vagy pincébe. Ha még ez se megy, akkor próbáld a ketrecét hűteni. Csincsillás, degus oldalakon találsz ötleteket. A hideg lefelé szall: a ketrec tetejére tehetsz jegakut, fagyasztott vizes palackot, hideg vizes törülközőt...

A ketrec aljába mindenképp tegyél egy csempe darabot. Arra csak akkor fog rahasalni, ha már rosszul van, de így nyáron legyen csak bent!

2013. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 állatimádó06 válasza:
Valahol azt olvastam hogy bőrbetegséget kapnak egy idő után és a homokot is csak hetente 2-3x kell berakni mert egy idő után átveszi a szagát és akkor nem foglalkozik vele
2015. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!