Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szeliditsem meg a hörcsög...

Hogy szeliditsem meg a hörcsögömet?

Figyelt kérdés
A fajtája dzsungáriai törpehhörcsög,és ha benyulok a ketrecébe akkor elkezd ” recsegni„ vagyis olyan hanfot ad ki.

2013. júl. 22. 12:40
 1/3 anonim válasza:
Nálam álatlába ha még új a hörcsögöm, és épphogy elhoztuk 10 perce az állatkereskedésből, szokatlan neki a hely, új alakok stb...eleinte az első 1-2 napban nekem is ez szokott lenni, majd megszokja szerintem! =)
2013. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hörcsögöt nem nagyon lehet szelídíteni.Egy idő után hozzád fog szokni és kész.
2013. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom hogy a törpehöriknél hogy megy ez mert nekem mindig aranyhörcsögeim voltak és most is pont néhány napja van egy új fiatal aranyhörim! Hát ő pl. már amint betettem a helyére, már azonnal elvette a kezemből a kaját és meg is lehetett simogatni rögtön.

Pár napra rá meg majdhogynem megmarad a kezembe. De még azért nem marad meg, és főleg nem mászik bele, kicsit ugrabugrál még. De ő nem szokta a fogait recsegtetni, csak ugrándozik. Szerintem napok kérdése és teljesen szelíd lesz.

Törpehöriknél szerintem nehezebb a szelídítés, de ugyanúgy kell tenned, csak több időbe telik talán. Adjad neki a kaját kézből nyújts oda neki és simogasd a hátát. Fontos hogy minél többet nyúlj be a ketrecbe, hogy szokja meg a kezedet és az illatodat, ez nagyon fontos tényleg! Egy idő után összeköti a dolgokat, hogy a kezedből kap mindig finomságot, rá fog jönni és szelíd lesz. Valamint én még ajánlom azt is, hogy mindig beszélj hozzá kedvesen, ez is fontos, még ha úgy tűnik nem is figyel, akkor is kell hozzá a kedves beszéd ez biztos!


A régi aranyhörim elég ha távolról meghallja a hangomat, vagy a mozdulatomat, hogy közeledek, máris el kezd két lábra állni és alig várja hogy betegyem a kezemet!! Azt már tapad is rám azonnal, ha leteszem, se lehet magamról lerázni, annyira ragaszkodik hozzám!

2013. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!